Dekan Orhan Acar’ın video konferanstaki sözlerine tepki!

Koronavirüs salgınının sonrasında kullanımı yaygınlaşan video konferans, kadına bakışın "akademik düzeyde" de değişmediğini ortaya çıkardı. Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar, kameranın açık olduğunu unutunca "Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma" şeklindeki sözlerine tepki yağdı!

Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar, öğrencileriyle video konferans yaptığı esnada kameranın ve mikrofonun açık olduğunu unutunca skandal sözleri sosyal medyada yayıldı.

Koronavirüs salgını sebebiyle evde kalınan günlerde kullanımı her alanda yaygınlaşan video konferans uygulaması hem bir acemiliği hem de akademi düzeyinde de kadına bakışı ortaya çıkardı. Gazi Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Orhan Acar, öğrencilerin sorularını cevaplamak için katıldığı video konferansta yanındaki kişiye öğrencilerin adlarını sayıp gülerek “Kızların resimlerini de görüyoruz böylece, çaktırma” şeklinde konuştu.

Yanındaki kişinin öğrencilerin söylediklerini duyabileceğini söylemesi üstüne büyük şaşkınlık yaşayan Acar’ın “Yamulduk ha” dediği duyuldu.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Sosyal medya kullanıcıları #GaziFenDekanıİstifaEt etiketiyle tepkilerini dile getirirken Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu da konuya kayıtsız kalmadı. Platformun Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Gazi Üniversitesi Dekanı Orhan Acar, kamerayı kapalı sanınca ‘Çaktırma kızların resimlerini de görüyoruz’ şeklinde konuştu. Kadına yönelik cinsiyetçi zihniyetle dekanlık koltuğunu işgal eden Orhan Acar görevden alınsın” dendi.

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı