Dego Finance nedir? DEGO’da son durum

Dego Finance (DEGO) fiyatı, Binance’in listeleme haberiyle artış yaşadı ve 10 Mart’ta 12,91 dolara çıkarak ATH gördü. Bilindiği üzere Dego Finance (DEGO), sürdürülebilir bir merkezi olmayan finans (DeFi) ekosistemi için yepyeni bir fikir olduğunu öne süren Token halinde bir kripto para birimidir. Peki Dego Finance ve DEGO token nedir? Binance’in Listelediği Dego Finance Nedir?
Takip et
Dego Finance nedir? DEGO’da son durum
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Token halinde yeni bir kripto para birimi olarak piyasada boy gösteren Dego Finance nedir sorusuyla araştırılmaya başlandı. DEGO; Collectibles & NFTs, DAO, Binance Smart Chain ve DOT Ecosystem teknolojilerini kullanıyor. Polkadot ailesine sahip bir topluluk yönetiminde yatırımcılara hitap etmektedir.

Kripto para borsası Binance, Dego Finance’i (DEGO) listeleyeceğini duyurdu. DEGO, başlangıçta Binance borsasının Innovation Zone bölgesinde listelenecek.

Binance kullanıcıları, 10 Mart TSİ 14:00 itibarıyla DEGO/BTC, DEGO/BUSD ve DEGO/USDT işlem çiftleriyle işlem yapmaya başlayabilecek.

Binance, DEGO’yu listelemeden önce başlattığı abonelik programında kullanıcılarına %40 oranında indirimli fiyattan DEGO alım yapma fırsatı tanımıştı.

Dego Finance nedir?

İçeriğinde referans üye sistemi, NFT market desteği, Stake (faiz geliri elde etme), Binance akıllı kontrat sistemi ve daha birçok yeniliğe açılan bir kriptopara olma özelliğindedir.Dego Finance’de ticaret için (al-sat işlemleri ve diğer işlem türlerinde) en iyi borsalar şu anda Binance, KuCoin, MXC.COM, Uniswap (V2), Hoo ve PancakeSwap borsalarıdır. Ayrıca MetaMask, MathWallet, Ledger, TrustWallet, Arkane, Onto, Fortmatic, Torus ve SafePal gibi tüm popüler cüzdanları destekliyor.

Serbest piyasa verilerine göre 1 Dego Finance fiyatı ₺ 95.15 TL’den alıcı bulabiliyor. Amerikan Doları (USD) para birimi karşılığı ise $ 12.65 ediyor. Avro (Euro) karşılığında 1 DEGO satın almak isterseniz de 10,61 € ‘dan alım yapabilirsiniz. DEGO fiyatı son günlerde 86.59% değişim ile ₺ 95.15 TL’den satılıyor. Dijital altının küresel bazda son günlerdeki hacmi $ 51,731,165 ve toplam piyasa değeri de $ 66,737,731 olarak ekranlara yansıyor.

Dego Finance (DEGO), aylık grafikte yüzde 811, iki haftalık grafikte yüzde 191 ve haftalık grafikte yüzde 72 oranında değer kazandı. Tokenın 24 saatlik zaman dilimindeki kazancı yüzde 67 oldu ve gün içinde tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

60 milyon dolarlık piyasa değeri bulunan DEGO, 55 milyon dolarlık işlem hacmi gördü.

Dego Finance ve DEGO token nedir?

Dego Finance; NFT oluşturulmasını, alınıp satılmasını sağlayan merkeziyetsiz bir platformdur. Bu NFT platformu, Layer 2 katmanına sahiptir ve bu katmanla blockchain ağlarının daha verimli NFT projeleri oluşturmalarını hedefler. Dego, blockchain ağlarında NFT destekli uygulamalar oluşturulmasını sağlamaya çalışır.

Ethereum tabanlı platform, staking ile çalışır. Ağ katılımcıları, staking ödülü olarak DEGO token alabilirler. Ayrıca Dego ağı Ethereum temelli çalıştığından gas ücretleri bulunmaktadır. Dego’ya; MetaMask, Arkane, TrustWallet, Ledger, Trezor, WalletLink gibi çeşitli kripto para cüzdanları bağlanarak staking veya NFT pazaryerine ait çeşitli işlemler yapılabilir.

Dego, 2020’nin son çeyreğinde Binance Smart Chain’e adım attı. Platform; NFT airdrop, mining, müzayede gibi çeşitli etkinliklerle BSC’de kendisine yer buldu. 2021’in 4. çeyreğinde ise mainnet’ini resmi olarak başlatmayı ve yerel tokenı DEGO’nun dağıtımını yapmayı planlıyor.

DEGO token, ekosistemin yönetişim ve ödemeleri için gereklidir. Kullanıcılar, token ile topluluk oylamalarına, kararlarına vb. faaliyetlerine DEGO ile katılabilir. ERC20 tokenı olan DEGO, Ethereum tabanlıdır. Toplam arzı 21 milyon olan DEGO’nun dolaşımdaki arzı 9 milyondur. DEGO’yu listeleyen borsalar; Binance, Uniswap, MXC, KuCoin, Gate.io, Hoo.com, Hotbit, Bithumb şeklindedir.

Dego Finance nedir? DEGO’da son durum

Dego Finance Yapısı

DEGO; Collectibles & NFTs, DAO, Binance Smart Chain ve DOT Ecosystem teknolojilerini kullanıyor. Polkadot ailesine sahip bir topluluk yönetiminde yatırımcılara hitap etmektedir.

İçeriğinde referans üye sistemi, NFT market desteği, Stake (faiz geliri elde etme), Binance akıllı kontrat sistemi ve daha bir çok yeniliğe açılan bir kriptopara olma özelliğindedir.

DEGO’da son durum
Mevcut fiyat: 9,10 dolar*
Aylık artış: %651
Haftalık artış: %47
Günlük artış: %35
Piyasa değeri: 49 milyon dolar
İşlem hacmi: 29 milyon dolar
ATH: 10 Mart/10,16 dolar
Listelendiği borsalar: Binance, Uniswap, MXC, KuCoin, Gate.io, Hotbit, Bithumb.
*CoinGecko verilerine göre

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.