adplus-dvertising

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

Haber spikerliği ile tanıdığımız Defne Samyeli, daha sonra oyunculuğu ile de göz doldurdu. Televizyon ekranlarının tanınan yüzlerinden Defne Samyeli güzelliğiyle magazin gündeminden de düşmüyor. Peki Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli, kaç defa evlendi, sevgilisi kim? Eren Talu, Deren ve Derin Talu kim? İşte Defne Samyeli'nin makyajsız hali, güzellik sırları,hayatına dair merak edilen her şey
Takip et
Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Doğum tarihi:  1 Temmuz 1972

Doğum yeri: İstanbul

Boyu-kilosu: 1,72m -50kg

Eğitimi: Boğaziçi Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünde okudu. Ancak yarışmalar ve iş hayatı yüzünden yarım kalan okulundan seneler sonra; yatay geçiş yaptığı iş idaresi bölümünden mezun oldu.

Eşi: Eren Talu (1995-2011)

Çocukları: Deren ve Derin Talu

Kardeşi: Sühan

Defne, 1 Temmuz 1972’de Kasımpaşa Deniz Hastanesi’nde dünyaya gözlerini açtı. Evlenmek ve çocuk sahibi olmak için bayağı beklemiş Amiral İstanbullu babası Haluk ve Adana’nın Ramazanoğulları ailesinden gelen otelcilik eğitimi almış annesi genç Sendegül’ün ilk çocuğu olarak.

Bir yıl sonra aralarına katılan erkek kardeşi Suhan’la oyun, kahkaha ve didişme dolu mutlu bir aile hayatı oldu. 9 aylıkken konuşmaya başlayan , 2,5 yaşında okumayı öğrenen Defne Samyeli’ye ‘İlerde ne olacaksın’ diye sorulduğunda yanıt yıllarca hiç değişmedi: Şarkıcı.

TRT İstanbul Radyosu’nun çocuk korosuna girdi. Nişantaşı Anadolu Lisesi’ni üçüncülükle bitirdi.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ KAÇ YAŞINDA?

Defne Samyeli’de da doğdu. Türk haber sunucusu, köşe yazarı, program sunucusu, şarkıcı ve oyuncu olan Defne Samyeli şu an 48 yaşında.

DEFNE SAMYELİ BOY VE KİLOSU KAÇ?

1.72 boyundaki Samyeli, 18 yaşından beri 50 kilo olduğunu söyledi. Kendisi gibi olmak isteyen kadınlar için sırlarını paylaşan sanatçı, haftanın 5 günü tekvando ve Muay Thai yaptığını söyledi.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ MALATYALI MI? DEFNE SAMYELİ ASLEN NERELİ?

Defne Samyeli verdiği bir röportajda şöyle diyor:

Viki’de hakkımda yazılanların neredeyse hepsi yanlış. Onlara göre sadece Malatyalı değil; aynı zamanda da Balık burcuyum (gülüyor). Kendilerine mail gönderip düzeltme yapmalarını istememe rağmen ne yazık ki hiç cevap alamadım. Katıldığım panel ve oturumlarda da bu bilgilerle anons ediliyorum. Ama bahsettikleri kişi maalesef ki ben değilim. Sanırım hayatını anlatmayı sevmeyenler için internette kurgu yaşam hikayesi hazırlayan özel bir grup var.

İstanbullu amiral bir babayla, Adana’nın Ramazanoğulları Ailesi’nden gelen bir annenin kızıyım.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ KARİYER?

İnter Star ekranlarında “Youngstar Galaxy” adlı bir gençlik programı, ardından “Salı Pazarı” adlı program ile ekranlarda olmaya başladı. 1991 yılında Magic Box kanalında Ümit Aktan ile birlikte sunduğu sabah programı “İyi Günler Türkiye” ile daha çok tanındı.

Güzellik yarışmasından sonra haberciliğe başlayan ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Samyeli, Tuncay Özkan yönetimindeki Kanal D ana haber bülteninde haber sunuculuğu yaptı.

Samyeli, Milliyet Gazetesi’nde köşe yazarlığı, ardından Show TV ana haber editörlüğü, sunuculuğu ve Güneş Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmıştır.

4 Temmuz 1994’te Melih Kibar şarkılarından oluşan “Tek Başına” adında bir albüm de çıkaran Defne Samyeli, müzikal tiyatro alanında önemli isimlerden ders almaya başladı.

Türkiye’de ünlü operacılar Gül Sabar, Belkıs Aran ve Tülay Uyar 15 senelik şan eğitiminin mentor’ları oldu. New York’ta Broadway yıldızlarını çalıştıran bir müzisyen ve oyuncu koçu Bruce Kolb’tan senelerce şan dersi alan Defne Samyeli, küçüklüğünden bu yana kendini Broadway’de hayal etti ve bulduğu her fırsatta yurtdışında müzikal şov izledi. Defne Samyeli, Evita ve Aida gibi bazı şovların şarkı ve librettolarını ezbere biliyor.

1994’te Show Tv’de “Show’da Show” adında bir eğlence programı yapan Defne Samyeli, 1997’de Show TV’fen Kanal D’ye transfer oldu. Bir süre “Şakalamaca” adındaki programı sunan Defne Samyeli, “Gecenin İçinden” adlı haber programının sunuculuğunu üstlendi. Editörlük de yapan Defne Samyeli, 1999’da Kanal D’nin “anchorwoman”ı olarak ekran karşısına çıktı.

Yayın hayatı boyunca birçok ödülün sahibi olan Defne Samyeli, uluslararası New York TV Festivals’da peş peşe 2 sene Dünyanın En İyi İkinci Anchor’ı seçildi.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

2010 Mayıs ayından itibaren bir süre ATV’de yayınlanan “Defne Her şey Bambaşka” isimli programı sundu. Milliyet Gazetesi’nde röportajlar gerçekleştirerek köşe yazarlığı yapan Defne Samyeli gazete ile 03 Ocak 2015’te yollarını ayıran Samyeli’nin 4 Temmuz 1994 tarihli “Tek Başına” isimli bir albümü de bulunuyor.

Samyeli bu karar üzerine, günde 12 saatini verdiği işi sorgulamaya başladı. Türkiye’de haberciliğe devam edip etmeme konusunda ne hissettiğini anlamak istiyordu. Kendine zaman tanımaya karar verdi. Bir prodüksiyon şirketi kurup, hayal ettiği uluslararası bir belgeseli çekmek için çalışmaya koyuldu. Son birkaç yıldır yabancı basına serbest gazeteci olarak çalıştığı, yazları NY’da devamlı gazetecilik dersi aldığı için ABD’de hatırı sayılır oranda çevresi oluşmuştu.

Sonrasında kanal yönetiminin yeni kurdukları haber kanalının yüzü olmasını teklif ettikleri Samyeli, a haber’de Akşama Doğru ve Söz Teması adlı programları yaptı. Bir yıl sonra ‘editoryal uyuşmazlık’ nedeniyle grupla yolları ayrıldı ve Samyeli artık haber yayıncılığına nokta koyma kararı aldı.

Defne Samyeli, 2013 yılında Fox Tv’de yayınlanan senaryosunu Gani Müjde’nin yazdığı “Babam Sınıfta Kaldı” adlı dizide Cem Davran ile başrolü oynadı. Milliyet Gazetesi’nde yapmakta olduğu köşe yazarlığını 3 Ocak 2015 tarihinde bıraktı.

2013’te Atölye Craft’ta oyuncu koçu Deniz Erdem’le beraber çalışmaya başlayan Defne Samyeli, Anthony Bova’nın oyunculuk atölyesine dahil oldu. Los Angeles’ta Eric Morris ile işçilik, enstürmantal, monolog ve sahne çalışması yapan Defne Samyeli, 2015’te Necati Şaşmaz ile anlaşarak, Kurtlar Vadisi Pusu dizisine dâhil oldu.

Defne Samyeli, 16 Ağustos 2015 tarihinde “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisinin 9. sezon kadrosuna ‘Ajan Zeynep’ olarak katıldı.

DEFNE SAMYELİ HANGİ YIL GÜZELLİK YARIŞMASINA KATILDI, KAÇINCI OLDU?

24 Nisan 1991 tarihinde katıldığı Magic Box’ın ya da sonraki adıyla İnter Star’ın güzellik yarışmasında “Türkiye üçüncü güzeli” oldu. Ardından Senegal’deki Avrupa Güzellik Yarışması’nda dördüncü oldu. Ancak yarışmanın birincisi bir nedenle elenir ve Defne Samyeli yine üçüncülük tacını giyer.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ BABASI KİM?

Defne Samyeli’nin babası Haluk Samyeli’dir.

Defne Samyeli’nin Amiral olan babası Haluk Samyeli Defne Samyeli 13 yaşındayken vefat etti.

Defne Samyeli bir röportajında babası ile ilgili şöyle demiştir:

Babamla geçirdiğim zamansa küçük yaşlardan itibaren entelektüel yanımı beslememi sağladı. Çocukluğum, kitaplar ve plaklar arasında geçti. Onunla Türk sanat müziği çok dinlerdik, özellikle de Mediha Şen Sancakoğlu’nu… Babam hayatımdan bir anda çıkınca büyük bir boşluğa düştüm.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

Henüz minik bir kız çocuğuyken kaybettiği babasıyla ilgili satırlar yazan Samyeli, duygu yüklü ifadelerle takipçilerini de duygulandırdı. İşte Defne Samyeli’nin o paylaşımı: “Bugünü benim için ulusal olduğu kadar kişisel de bir yas günü yapan, seni kaybetmiş olmam. O 10 Kasım’da ben 13 yaşında bir kız çocuğuydum. Ne garip. Kocaman bir kadın olsam da babasızım diye bir yerim hala kollarında sıkı sıkı tuttuğun küçük kız. Ve bugün, seni her zamankinden fazla özlüyorum. Sen fiziksel olarak da yanımda olsaydın, hayatım, seçimlerim, bambaşka olurdu. Babacığım. Lütfen yanımda olduğunu, varlığını daha çok hissettir. Sana ihtiyacım var.”

DEFNE SAMYELİ ANNESİ KİM?

Defne Samyeli’nin annesi Sendegül Samyeli’dir. Sendegül Samyeli otelcilik eğitimi almış Adana’nın Ramazanoğulları ailesinden gelmektedir.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

Defne Samyeli bir röportajında annesi ile ilgili şöyle demiştir:

Annem hâlâ üzerimde çok etkisi olan, güçlü bir kadın. Ne kadar itiraz edersem edeyim, kendimi günün sonunda onun dediğini yaparken buluyorum.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ KARDEŞİ KİM? SUHAN SAMYELİ KAÇ YAŞINDA, MESLEĞİ NE?

Defne Samyeli’ni kardeşi Suhan Samyeli’dir ve 1973 doğumludur.

Tekno Safari Otomobil Editörü Suhan Samyeli, son dönemin en çok konuşulan isimlerinden olan eski haber spikeri şarkıcı ve oyuncu Defne Samyeli’nin erkek kardeşidir. Suhan Samyeli, ablası Defne Samyeli ile olan benzerliğiyle dikkat çekmektedir.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ: TEK EŞLİLİĞE İNANIYORUM

Okan Bayülgen’in Nokta adlı programına konuk olan Samyeli, şunları söyledi: Sevdiğin birisiyle aynı yatakta isterse horlasın, sarılıp uyumak da çok güzeldir ama filmlerde falan öyle mükemmel yansıtılıyor ki her şey… Hayır, gerçek hayat böyle değil. Anlaşmazlıklar da olmalı ilişkide.

“İlişkilerin içinde güzellikler olduğu gibi çirkinlikler de var” diyen Defne Samyeli, şu ifadeleri kullandı: Ben seni en çirkin halinle görüp, öyle sevebilmeliyim. Kavga edebilmeli, geçim problemleri yaşayıp, altından birlikte kalkabilmeliyiz. Günün sonunda ‘İyi ki var’ dediğin kişi, ömrünü beraber geçirebileceğin kişidir. Doğru parçalar birbirini bulup, doğru yerlerden bağlandığı zaman tadından yenmez bir şey olabiliyor ilişki. Olmadığı zaman da gereği yok.

İki çocuk annesi olan 48 yaşındaki Samyeli, tek eşliliğe inanan biri olduğunu da sözlerine ekledi.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ EVLİ Mİ? DEFNE SAMYELİ SEVGİLİSİ KİM?

Defne Samyeli, 29 Haziran 1995 tarihinde mimar Eren Talu ile evlendi. 2009’un Ekim ayında Samyeli boşanma davası açtı. 16 yıl sonra 2011 yılında boşandılar.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

Defne Samyeli, boşandıktan sonra siyasetçi Hüsamettin Özkan’ın eski damadı Emre Alkin ile nişanlandı.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

Defne Samyeli ve Sadettin Saran yıllar önce aşk yaşadıkları iddiasıyla gündeme gelmiş, her iki taraf da çıkan haberleri yalanlamıştı. Dedikodular geçtiğimiz günlerde yeniden alevlendi. Bu duruma yol açan ise katıldıkları bir davette iki ünlü isim arasında dikkat çeken yakınlık.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

Defne Samyeli, uzun süre ünlü komedyen Cem Yılmaz’la birlikte olduktan sonra ayrıldı.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

EREN TALU KİMDİR?

Eren Talu, 1960 yılında dünyaya geldi. İki çocuklu bir ailede büyüyen Eren Talu, ailenin en büyük çocuğudur. Kardeşi de kendisi gibi mimardır. Talu’nun okuduğu lise Galatasaray Lisesi’dir. Güzel Sanatlar Akademisi mezunudur. Aynı zamanda, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu üyesidir.Eren Talu, 1995-2011 yılları arasında Defne Samyeli ile evlilik hayatı geçirmiş, 2011 yılında ise Serap Talu ile evlenmiştir. Eren Talu’nun çocukları Deren, Derin, Su Talu’dur.

Defne Samyeli’nin rotasını yurtdışına çevirmeye karar verdiği dönemde, eşinin üstlendiği bir kamu ihalesinde ardarda yaşanan terslikler nedeniyle boşandıkları bilinmektedir.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ ÇOCUĞU VAR MI?

Magazin dünyasının en çok konuştuğu isimlerden biri de Defne Samyeli. Sunuculuğu, şarkıcılığı kadar Eren Talu ile evliliğinden olan iki kızı var.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

Kızlarının ismi Deren ve Derin Talu’dur. İlk kızı Deren’i 1996 yılında Las Vegas’ta dünyaya getirdi. Bebeğin adı anne ve babasının adlarının birleşiminden gelmektedir. 2003 yılında ikinci kızı Derin doğdu.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

Güzelliği ile herkesi büyüleyen Defne Samyeli’nin kızı Deren Talu, küçük yaşta estetik yaptıranlar kervanına katılmış. Talu’nun burun bölgesindeki değişim birkaç estetik operasyon geçirdiğini belli ediyor.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ EŞİ EREN TALU’YU ALDATTI MI?

Richard Gizbert ve Defne Samyeli aşkı her iki tarafta evli olmasına rağmen başladı. El Cezire TV’nin en önemli gazetecilerinden Richard Gizbert’e aşkını Defne Samyeli Eren Talu’ya itiraf etti.

Defne Samyeli Evli Gazeteci Richard Gizbert’e Eren Talu ile evliyken aşık oldu.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

Sosyal medya kullanıcıları, Defne Samyeli’nin eski eşi Eren Talu’nun 10 yıl önce Ayşe Arman’a verdiği röportajı gündeme getirdi. Eren Talu, o dönem Samyeli’nin kendisini nasıl aldattığını bir bir anlatmış. Üstelik Talu, bu aldatma itirafını da Defne Samyeli’nin kendisinin anlattığını söylemiş.

“EVLİ BİR ADAMLA ALDATTI”

Eren Talu, sosyal medyada yayılan röportajında şu ifadeleri kullanmış:

“‘Defne, Brüksel’e bir medya konferansına gitmek istedi, “Tabii” dedim. Gitti. İşte ne olduysa o konferansta oldu. Richard Gizbert denilen o adamla tanışıyor. Adam, El Cezire televizyonunun Uğur Dündar’ı. Evli. Bilinen, tanınan biri. Karısı var, hayır işleriyle uğraşıyor, çok saygın bir kişilik. Londra’da yaşıyorlar. Richard o toplantıda moderatör.

Bizimki de olgun erkeklerden hoşlanıyor…”Aldatıldığını doğrulayan Defne Samyeli’nin eski eşi Eren Talu’nun sözleri ortaya çıktı: Defne beni aldattı

“SABAH BEŞE KADAR SOHBET EDİYORLARDI”

“Sadece sabahlara kadar bilgisayar başında, yatağa 5’te geliyor. Adamla chat’leşiyorlarmış. Bir akşam çalışma odasına girdim, baktım internette, beni görünce apar topar bilgisayarı kapattı. Tam o sırada Blackberry’sine mesaj geldi, hem bilgisayara hem telefona aynı anda geliyor ya… Masadaki cep telefonunu elime aldım, koştu, elimden kaptı. Adamdan gelen mesajı görmemi istemiyor. Sildi mesajı. O anda bir senaryo yazıverdi.

Ben de yedim. Belki de yemek istedim. Fakat içime bir şüphe de düştü…”Aldatıldığını doğrulayan Defne Samyeli’nin eski eşi Eren Talu’nun sözleri ortaya çıktı: Defne beni aldattı

“TELEFONUNDA YAKALADIM”

“Votkanın gözünü seveyim! İki şişe votka içtik, birbirimize her şeyi anlattık. “Benden şüpheleniyorsun, al bak telefonumu hiçbir şey yok” dedi verdi telefonu. Nasıl olduğunu bilmiyorum ama sildiğini zannetmiş fakat her şey içinde. Bütün mailler, SMS’ler. Karımın çeşitli fotoğraflarını görüyorum, kendi kendine çekmiş, hiç tanımadığım bir adama göndermiş. ‘Bu ne ya?” dedim. Gerisi, çorap söküğü gibi geldi. Artık inkar edecek hali kalmadı. Zaten ben anlamalıydım, daha güzel olmaya çalışıyordu, estetik falan bir şeyler yaptırıyordu, ”Zaten güzelsin, kimin için daha güzel olmaya çalışıyorsun?” diyorum.”

DEFNE SAMYELİ ESTETİKSİZ HALİ

Katıldığı programda özel hayatı ile ilgili yaptığı samimi açıklamalarla gündem olan 48 yaşındaki Defne Samyeli’nin “Hiç estetiğim yok” sözleri çok konuşuldu.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

Hiçbir küçük dokunuş… Hiç, hiçbir şey yok. İsteyen inansın, isteyen inanmasın… Olsa söyleyeyim. Çünkü biri yaptıracaksa, o kişi benim. 30 yıldır bu sektördeyim. Herkes, her türlü, her dokunuşu yaptırıyor. Yüz yogası çalıştım senelerce… Ben bu işleri geçmişte bir yaptım, şimdi uğraşmak zorunda kalmıyorum” diye konuştu.

İddia o ki; Samyeli önce göğüslerine silikon taktırdı. Ardından alın ve göz çevresine botoks, elmacık kemiklerine dolgu yaptırdı. Sonra da yay gibi olan kaşlarının şeklini değiştirdi. Ve de İstanbullu Gelin dizisinde yüzünü gerdirmesiyle dikkat çekti.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ MAKYAJSIZ HALİ

Her fırsatta estetiksiz olduğunu söyleyen Samyeli’nin makyajsız hali şaşırttı. Samyeli’nin makyajsız halini takipçilerinin bazıları beğenirken bazıları ise beğenmedi..

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ GÜZELLİK  VE MAKYAJ SIRLARI

Yıllardır ekranlarda görmeye alışık olduğumuz ama yıllardır görüntüsü hiç değişmeyen, hatta son zamanlarda iyiden iyiye daha da genç gözükmeye başlayan Defne Samyeli, tam bir spor ve sağlıklı beslenme tutkunu.

Defne Samyeli “Güzellik takıntım yok. Cildimi korumaya çalışıyorum. Rutin şeyleri uyguluyorum. Bana göre ekstra bir şey yapmıyorum ama insanlara göre çok şey yapıyorum. Bazı şeyler alışkanlık oldu…” dedi.

Her sabah güne hazırladığı elmalı, limonlu, tarçınlı, zencefilli ve sirkeli sıcak bir su içerek başlıyor

Günlük hayatında fazla makyaj yapmaktan yana olmadığını söyleyen Defne Samyeli…

Cilt ve saç bakımında bol bol susam yağı kullanıyor

Yüz bakımı için en favori maskelerinden biriyse kahve, kakao, bal ve yoğurttan oluşan oldukça basit bir maske
Kirpikleri derseniz, kirpikleri için kullandığı en büyük destekçisi badem yağı

Ve tabii tüm bunların yanında yüz yogasından da bol bol destek alıyor

Günlük hayatında spora oldukça büyük bir yer ayıran Defne Samyeli…

Haftanın hemen hemen 5 gününü tekvando ve Muay Thai yaparak geçirmeyi de ihmal etmiyor

Maydanoz ve dereotunu da sofrasından eksik etmiyor

Yaptığı bir paylaşımda ise şunları yazdı:

Makyajsız fotoğrafını yayınlayan Samyeli karenin altına; “Güneş çıktı, ve tabii çiller de.. Öğle saatlerinde doğrudan güneş ışığı altında kalmıyorum. Koruma faktörlü kremleri kullanalım, evet.

Ama çok mecbur değilsek güneşe o saatlerde hiç çıkmamayı tercih etsek daha iyi. Spf’li kremler de soyulma, sivilce, vs gibi başka sorunlara neden olabiliyor devamlı kullandıkça.

Bu yazı ve resimde bir diğer konu da sağlıklı kirpikler. En sevdiğim makyaj malzemesi mascara olduğu için kirpik bakımını da önemsiyorum.

Yıllardır ince bir eyeliner fırçasıyla kirpiklerime badem yağı sürerim. Kirpikleri nemli, gür ve canlı tutuyor. Tavsiye üzerine badem yağını bir de hint yağıyla karıştıracağım.

Hint yağı saçı gürleştirmek için önerilir genelde. Kirpikleri de uzatıyormuş. Deneyip, sonuçları paylaşacağım.

Sözün kısası, Defne Samyeli doğal malzemelerle evde kolayca hazırlanan reçeteleri ve sporu hayatından eksik etmiyor

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ KAHVE YOĞURT MASKESİ

Duru güzelliği ve ilerleyen yaşına rağmen kızlarıyla neredeyse yaşıt gibi gözüken Defne Samyeli de doğal güzellik yöntemlerinden yana olanlardan. Cilt bakım sırlarını takipçileriyle paylaşmaktan da geri kalmıyor üstelik. Yüzünde oluşan şişkinliklerden kurtulmak için uyguladığı kahveli yoğurtlu bu maske, kendisinin en sevdiği cilt bakım sırlarındanmış.

2 yemek kaşığı taze çekilmiş kahve (Tercihen Türk kahvesi),

2 yemek kaşığı kakao,

1 yemek kaşığı bal

3 yemek kaşığı tam yağlı yoğurdu bir araya getiriyor ve güzelce karıştırıp makyajdan arındırdığınız temiz cildinize sürüyorsunuz. Ardından yaklaşık 20 dakika bekletip suyla güzelce duruluyor, cildinizi maske kalıntılarından da arındırıyorsunuz. İşte bu kadar!

Bunun yanı sıra kendisi gözlerinde oluşan şişkinlikler için salatalıktan da destek alıyor ve maskeyi zaman zaman 20 dakikadan daha uzun süre cildinde bekletiyor.

DEFNE SAMYELİ HASTALIĞI NE? DEFNE SAMYELİ KANSER Mİ?

2000 yılında rahim ağzı kanserine yakalanan Samyeli, New York’ta ameliyat geçirip nekaheti sonrası Türkiye’ye döndü.

Samyeli, önceki gece Kanal D’de sunduğu haber bülteninde izleyicilerine veda etti. ‘‘Dualarınızın benimle olacağını biliyorum’’ diyen Samyeli, ekrandan izleyicilere şöyle seslendi:‘‘Veda vakti geldi. Benim vedam uzunca. Tatil için gitmeyi isterdim. Ne yazık ki sağlık problemim nedeniyle ekranda olamayacağım. Yurtdışında bir operasyon geçireceğim. Üzüntüm sizlerden bir süre uzakta kalacak olmam. Gelişen tıp teknolojisi, yaşama, aileme, mesleğime karşı duyduğum sevgi, bağlılık ve sizlerle yeniden birlikte olma isteğim bu hastalığı yenmemde bana güç verecek. Günün erken saatlerinden itibaren bana ulaşan herkese teşekkür ederim.’’

DEFNE SAMYELİ VE MUSTAFA SANDAL NEDEN MAHKEMELİK OLDU?

‘Beni Aldatma’ isimli kitabında ilişki yaşadığını iddia ettiği eski manken Defne Samyeli’nin şikayeti üzerine hakkında dava açılan şarkıcı Mustafa Sandal’ın avukatı Samyeli ile Sandal’ın bir arada olduğu 26 yıl önce çekilmiş bir fotoğrafı dosyaya sundu. Samyeli’nin avukatı arkadaş olduklarını söylerken, mahkeme Sandal’ın beraatine karar verdi.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ EV SAHİBİ İLE NEDEN MAHKEMELİK OLDU?

Defne Samyeli’nin ev sahibi Yusuf Araz, eski sunucunun kirasını ödemediğine dair iddialarda bulunmuş ve icra takibi başlatarak tahliye davası açmıştı. Araz’ın bunu kendisini küçük düşürmek için yaptığını öne süren Samyeli de işadamına 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Defne Samyeli dava dilekçesinde, Yusuf Araz’ın kendisine şantaj yaptığını ve iftira attığını öne sürdü. Mahkeme Samyeli’nin manevi tazminatını kısmen kabul ederek Araz’ın 20 bin lira ödemesi yönünde karar verdi.

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ ÇOCUKLUK ESKİ HALİ

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

DEFNE SAMYELİ TV PROGRAMLARI

1991 – 1994 – Salı Pazarı (Star Tv)
1992 – 1993 – İyi Günler Türkiye (Star Tv)
1994 – Pazar Show (Show Tv)
1994 – 1995 – Show’da Show (Show Tv)
1996 – Şakalamaca (Kanal D)
1996 – 1999 – Defne Samyeli İle Gecenin İçinden (Kanal D)
1998 – Defne Samyeli İle Flaş Haber (Kanal D)
1999 – 2002 – Kanal D Ana Haber Bülteni (Kanal D)
2002 – Seçim 2002 (Show Tv)
2002 – 2007 – Show Tv Ana Haber Bülteni (Show Tv)
2004 – Seçim 2004 (Show Tv)
2006 – Vizyon (Show Tv)
2007 – Seçim 2007 (Show Tv)
2010 – Herşey Bambaşka (Atv)
2011 – 45 Dakika (A Haber)
2011 – Söz Teması (A Haber)
2013 – Babam Sınıfta Kaldı (Çiğdem) (Televizyon Dizisi) (Fox Tv)
2015 – Kurtlar Vadisi Pusu 9. Sezon (Asya) (Televizyon Dizisi)

DEFNE SAMYELİ ÇALIŞTIĞI GAZATELER

2000: Milliyet
2002-2009: Güneş
2013-2015: Milliyet

DEFNE SAMYELİ’NİN ŞARKILARI

1994 – Tek Başına (Albüm)

2015 – Son Arzum (single)

2019 – Ağla Ağla (single)

2020- All That Jazz / Defne Samyeli

DEFNE SAMYELİ’NİN DİZİLERİ

2013: Babam Sınıfta Kaldı (Çiğdem) (Fox TV)
2015-2016: Kurtlar Vadisi Pusu (Asya/Zeynep) (Kanal D)
2018: İstanbullu Gelin (Star TV)
2020: Hekimoğlu (Kanal D)
2020: Sol Yanım (Asena) (Star TV)

DEFNE SAMYELİ FOTOĞRAFLARI

Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler  Defne Samyeli kaç yaşında, aslen nereli? Defne Samyeli estetiksiz hali ve merak edilenler

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.