adplus-dvertising

Defne Joy Foster neden öldü, eşi kim? Defne Joy Foster ölümü ile ilgili soruşturma nasıl sonuçlandı?

Hıncal Uluç ölünce eski yazısı gündeme geldi. Sihirli Annem dizisinde delidolu hareketleri ile tanınan Eda karakteri ile anılan oyuncu Defne Joy Foster’in ölümü ve ölüm nedeni yeniden gündem oldu. Peki, Defne Joy Foster kimdir? Defne Joy Foster neden öldü? İşte Defne Joy Foster’ın ölümü ile ilgili merak edilen detaylar…
Takip et
Defne Joy Foster neden öldü, eşi kim? Defne Joy Foster ölümü ile ilgili soruşturma nasıl sonuçlandı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Oyuncu ve sunucu Defne Joy Foster 2 Şubat 2011’de Kadıköy Caddebostan’da Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmişti. Foster’ın vefatı tüm ülkede derin bir üzüntü yaratmıştı.

2 yıl boyunca tutuksuz yargılanan Kerem Altan 12 Şubat 2015 tarihinde ‘yardım veya bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmemesi’ suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmış, hükmün açıklanmasını geri bırakılmıştı.

Hıncal Uluç, Defne Joy Foster’ın ölümünden sonra yazdığı “Bu nasıl bir mahalle baskısıdır?” başlıklı yazısı nedeniyle de büyük tepki çekmişti.

Hıncal Uluç, Defne Joy Foster’ın ölümünün ardından kaleme aldığı köşe yazısında Foster için ‘Defne’nin ölümü tipik bir ‘Su testisi, su yolunda kırıldı’ olayıdır’ demişti.

Uluç, çok tepki çeken o yazısında şunları söylemişti:

Ölmüş.. Allah rahmet eylesin..

Ama böyle bir insana, öldü diye saygı duymamı kimse benden beklemesin..
Kimse de, onu Azize ilan ederek, gençliğin önüne “Rol model” diye koymaya kalkmasın..

Defne Joy Foster’in ölüm sebebi bilinmiyor..

Astım hastasıymış. Fena halde sarhoşmuş. Bilinen o.. Alkol mü?. Son zamanlarda
zararı bilimsel araştırmalara konu olan, bir nevi doping, enerji içeceklerinin aşırı
kullanılması mı?. Uyuşturucu mu?. 10 gün içinde Adli Tıp gerçeği açıklayacakmış..
Öğreneceğiz.

Ama benim görüşüm değişmeyecek.

Defne’nin ölümü tipik bir “Su testisi, su yolunda kırıldı” olayıdır!..

Daha sonra katıldığı bir programda söz konusu yazı ile ilgili “Pişman mısınız?” sorusunun yöneltildiği Uluç, “Sadece su testisi su yolunda kırılır dediğim için pişmanım, geri kalan her şeyin altına imzamı atarım” diyerek yazdıklarının arkasında olduğunu söylemişti.

SOSYAL MEDYADA DEFNE JOY FOSTER ANILDI

Uluç’un hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medya kullanıcıları Defne Joy Foster’ı andı. Uluç’un yazdığı yazıyı hatırlatan kullanıcılar, peş peşe paylaşımlar yaptı.

DEFNE JOY FOSTER NEDEN ÖLDÜ?

Defne Joy Foster 2 Şubat 2011 tarihinde Kadıköy Caddebostan’da Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde yaşamını kaybetti.

Defne Joy Foster neden öldü, eşi kim? Defne Joy Foster ölümü ile ilgili soruşturma nasıl sonuçlandı?

Defne Joy Foster’ın şüpheli ölümü üzerine Kerem Altan hakkında başlatılan soruşturma bünyesinde, Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca takipsizlik kararı verildi.

Başsavcılık, Joy Foster’ın ölümü ile ilgili Altan’ın herhangi bir kusurunun olmadığını gerekçe gösterdi. Foster ailesinin itirazı Üsküdar 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce de reddedildi.

Ailenin avukatı bunun devamında da kanun yararına bozma yoluna başvurdu. Dosyayı inceleyen Yargıtay 12. Ceza Dairesi, soruşturmanın eksik yapılmış olduğunu, hukuka aykırı olarak takipsizlik kararı verildiğini ifade ederek kararı bozdu.

Daire kararında, Foster’ın fenalaşmasına rağmen iki saat geçtiğini, Kerem Altan’ın derhal ambulansı çağırmak yerine dışarıya çıkarak yardım aradığını ve ihmal sonucu Foster’ın öldüğünü kaydetti.

Bozma kararının devamında, Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı tarafından, Kerem Altan hakkında ’’yardım veya bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmemesi dolayısıyla kişinin ölmesi’’ suçundan 3 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açıldı. Anadolu 36. Asliye Ceza Mahkemesi’nce 14 Şubat 2013 tarihinde davanın görülmesine başlandı.

Tutuksuz yargılanan sanık Altan savunmasında, Foster ile barda tanıştıklarını, sabaha karşı kendi evine gittiklerini sözlerine ekleyerek, ‘Kendisine votka ikram ettim. Bir yudum aldı. Fenalaştı. Bilincini kaybetmiş durumdaydı. Kendine getirmek için yüzünü yıkamak istedim, ancak bu bir fayda sağlamadı. Hastaneye götürmek istedim, ancak taşıyamadım.’ ifadelerini kullandı.

Defne Joy Foster neden öldü, eşi kim? Defne Joy Foster ölümü ile ilgili soruşturma nasıl sonuçlandı?

Evinin yakınındaki hastaneye gittiğini ve hastanenin kapalı olduğunu da sözlerine ekleyen Altan, ‘Kapalı olduğunu görünce eve geri döndüm. Durumunda bir düzelme olmadığını görünce ambulans çağırdım. Gelen ambulanstaki ekip kendisinin öldüğünü söyledi. Ben maktulü daha önce tanımıyordum. İlk kez o gece şahsen tanıştık. Rahatsızlığı olduğunu ve ilaç kullandığını bilmiyordum. Ertesi gün polis evde arama yaptığında çantasında astım ilaçları buldu. Ben yapabileceğim tüm yardımları yaptım. Ölümüne neden olacak bir eylemim olmamıştır.’ sözlerini kullanarak suçlamaları kabul etmedi.

2 yıl boyunca tutuksuz yargılanan Kerem Altan 12 Şubat 2015 tarihinde “yardım veya bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmemesi” suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Bu karara yapılan itiraz da reddedildi.

DEFNE JOY FOSTER ÖLÜMÜ İLE İLGİLİ SORUŞTURMA NASIL SONUÇLANDI?

Defne Joy Foster’ın annesi Hatice kızının ölümüne ilişkin soruşturmanın etkili yürütülmediği ve yaşam hakkının ihlal edildiği gerekçesiyle dava açmıştı.

Defne Joy Foster’ın Kerem Altan’ın evinde hayatını kaybetmesinin ardından başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı çıktı.

Kızının ölümü üzerine adalet arayışına giren Hatice Foster’ın başvurusu reddedildi.

Defne Joy Foster neden öldü, eşi kim? Defne Joy Foster ölümü ile ilgili soruşturma nasıl sonuçlandı?

DEFNE JOY FOSTER KİMDİR?

Defne Joy Nayman Foster 2 Eylül 1975, İncirlik, Adana’da dünyaya geldi. Ünlü sunucu, 2 Şubat 2011 tarihinde İstanbul’da hayata gözlerini yumdu. Sunuculuğun yanı sıra oyunculuk da yapan Foster aynı zamanda dönemin ünlü müzik kanalı KRAL TV’de VJ’lik yapmıştır.

İlk olarak 1996’da Kral TV VJ’i olarak ekran başına geçen Foster, daha sonra çeşitli kanallarda müzik programı sunuculuğu yaptı. Ardından dizi oyunculuğuna başladı. Uzunca bir süre Sihirli Annem adlı dizide Eda karakterini canlandırdı.

Oyunculuğun dışında bir süre tekrar program sundu. Tv8’de yayınlanan Bir İş İçin Lazım adlı programı Cemil Büyükdöğerli ile birlikte sundu. Bunun dışında bir TRT programı olan Çeyiz Şov’u sundu. Ayrıca Kanal 7’de Zula adlı programın sunuculuğunu yaptı. Son olarak Acun Ilıcalı‘nın sunup, yapımını üstlendiği Yok Böyle Dans adlı programa yarışmacı olarak katıldı.

DEFNE JOY FOSTER’IN DİZİLERİ VE FİLMLERİ

– 1997: Ruhsar Konuk Oyuncu

– 2000: Beyaz Yalanlar Yardımcı Oyuncu

– 2000: Dadı Yardımcı Oyuncu

– 2003: Sihirli Annem Eda

– 2006: Selena Pandora

– 2007: Hayal ve Gerçek Yardımcı Oyuncu

SUNUCULUK

-Çeyiz Show

– Çat Kapı

– Bir İş İçin Lazım

– NTV Yeşil Ekran

– Uzman Avı

– Zula

YARIŞMA

– 2002 : Altıncı His (Takım kaptanı)

– 2010-2011: Yok Böyle Dans (Yarışmacı)

KİŞİSEL HAYATI

Foster, çalıştığı sette görüntü yönetmeni olarak çalışan ve burada tanıştığı İlker Yasin Solmaz ile 2008’de Assos’ta evlendi ve bu evlilikten 13 Haziran 2009’da Can Kılıç adında bir oğlu oldu.

Defne Joy Foster neden öldü, eşi kim? Defne Joy Foster ölümü ile ilgili soruşturma nasıl sonuçlandı?

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.