Defineciler, Dört İnsan Boyunda Çukur Kazdı

Zengin olma hayali ile gözlerine kestirdikleri alanda kazı yapan defineciler, dört insan boyunda çukur kazdı.
Takip et
Defineciler, Dört İnsan Boyunda Çukur Kazdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte birçok kentimizde ortaya çıkan defineciler, gözlerine kestirdikleri yerlerde kaçak kazı yapıyor. Bunun son örneğini Samsun’da gördük. Ormanlık alanda gece yarısı kazma küreklerle dört insan boyunda çukur kazan definecilerin amaçlarına ulaşıp ulaşmadıkları ise bilinmiyor.

Samsun’da ormanlık alana piknik yapmak için giden tatilciler, kaçak kazı yapan defineciler tarafından eşilen metrelerde derinlikteki çukuru görünce şaşkına döndü. Paniğe kapılan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler, kaçak kazı yapan kişi ya da kişileri yakalamak için bölgede geniş çaplı arama başlattı. Yaz aylarında bölgelerinde bu tür olayların çok yaşandığını belirten bir vatandaş, “Ekiplerin denetimlerine rağmen bu civarda her yaz benzer olaylarla karşılaşıyoruz. Ancak bu kadar derin kazılan bir çukurla ilk defa karşılaşıyoruz. Bu da kaçak kazı yapan definecilerin ne kadar inat ettiklerini gösteriyor” dedi.

HAYVANCILIKLA UĞRAŞANLAR DERTLİ

Geçmiş yıllarda birçok uygarlığa ev sahipliği yapan bölgedeki kaçak kazılar, hayvancılıkla uğraşan vatandaşları büyük sıkıntıya sokuyor. Daha önce birçok hayvanın bu çukurlara düşerek telef olduğuna dikkat çeken bir başka vatandaş da “Bu kazıların önüne bir türlü geçilemiyor. Yetkililerden bu duruma çözüm bulmalarını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.