adplus-dvertising

Define ararken 25’er yıl hapse mahkum oldular

Eskişehir’de define ararken el yapımı patlayıcının infilak etmesi neticesinde 2 kişinin yaralanmasına sebep oldukları ve patlayıcıyı hatalı infilak ettirdiğini düşündükleri 1 kişiyi döverek öldürdükleri iddiasıyla yargılanan 6 sanıktan 2’si 25 sene 5 ay hapis ve bin 740 TL adli para cezasına çarptırıldı.
Takip et
Define ararken 25’er yıl hapse mahkum oldular
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Eskişehir 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında tutuklu sanıklar Bekkican K. ve Kaan K. ile tutuksuz yargılanan sanıklar Ömer K., Sevinç E., Servet K., Murat K. mahkeme salonunda hazır bulundu. Taraf avukatları ile maktul yakınları duruşmaya katıldı.

Define ararken 25’er yıl hapse mahkum oldular

Karardan önce son sözleri zannedilen sanıklar, üzerlerine atılı suçları reddederek tahliye ve beraat talebinde bulundu.

‘Kasten öldürme’ suçundan yargılanan 2 sanığa iyi hal indirimi uygulandı

Mahkeme heyeti sanıklar Bekkican ve Kaan K.’yi, maktul Mehmet Sarıoğlu’nu ‘kasten öldürme’ suçundan iyi hal indirimiyle 25 sene hapis, ‘tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması yahut el değiştirmesi’ suçundan 5 ay ve ‘hakaret’ suçundan bin 740 TL adli para cezasına çarptırdı. Davada yargılanan bütün sanıklar ‘kültür ve tabiat varlıklarını koruma yayasına muhalefet’ suçundan beraat etti. ‘Tehlikeli maddelerin izinsiz olarak bulundurulması yahut el değiştirmesi’ suçundan yargılanan sanıklar Ömer K., Sevinç E. ve Servet K. hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Olayın geçmişi

Eskişehir’de Mehmet Sarıoğlu; Ömer K., Sevinç E., Murat K., Servet K., Bekkican K. ve Kaan K. ile beraber Mihalgazi ilçesi Sakarılıca Mahallesi Parmaklı mevkiinde define aramaya gitti. Burada izinsiz kazı yapan 7 zanlının, önlerine çıkan kayayı aşmak için kullanmak istedikleri el yapımı patlayıcı infilak etti. Zanlılardan Ömer K. yüzünden ve elinden yaralandı. Patlamanın sonrasında zanlılar arasında münakaşa çıktı. İddiaya göre, münakaşanın kavgaya dönüşmesi üstüne ağır yaralanan Ömer K.’ın kardeşleri Kaan ve Bekkican K., patlayıcı hatalı infilak ettirdiğini düşündükleri Mehmet Sarıoğlu’nu darp ederek ağır yaraladı. Sarıoğlu, hastaneye ulaştırılamadan yaşamını yitirdi.

Define ararken 25’er yıl hapse mahkum oldular
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.