adplus-dvertising

Dedeman Holding’de miras kavgası çıktı! Mahkemelik oldular…

Dedeman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman’ın vefat etmesinin sonrasında holdingin başına geçen oğlu Rıfat Dedeman ile üvey annesi Sevda Dedeman mahkemelik oldu. Rıfat Dedeman’ın hisse devri için baskı yaptığını iddia eden Sevda Dedeman, korunma talep etti.
Takip et
Dedeman Holding’de miras kavgası çıktı! Mahkemelik oldular…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İşinsanı Murat Dedeman 2018 senesinde Sevda Dedeman ile evlendi. Çift, evlendikten sonra Ortaköy’de lüks bir sitede oturdu. Murat Dedeman geçirdiği rahatsızlık neticesi tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi’nde 25 Temmuz 2019’da vefat etti. Murat Dedeman’ın vefatının sonrasında Dedeman Holding’in yönetim kurulu başkanlığına ilk eşinden olan oğlu Rıfat Dedeman geçti.

İddiaya göre Murat Dedeman vefat etmeden bir sene öne kendi el yazısıyla vasiyetname düzenlemişti. Merhum Murat Dedeman vasiyetnamesinde esasen kendisine ait, fakat tapuda oğlu Rıfat Dedeman ismine kayıtlı olan Ortaköy’deki sitenin tapusunu alamadığını söyleyerek, eşi Sevda Dedeman’ın bu sitede ömür boyu oturmasını oğlu Rıfat Dedeman’dan istedi.

Dedeman Holding’de miras kavgası çıktı! Mahkemelik oldular…

Rıfat Dedeman

İddiaya göre Rıfat Dedeman, vasiyetnamenin tenfizi (yerine getirilmesi) yapılmadan, babası Murat Dedeman’dan kalan Dedeman Holding bünyesinde yer verilen firmaların hisselerini kendisine ve kız kardeşi Banu Dedeman’a hiçbir bedel ödemeden devredilmesi için üvey annesi Sevda Dedeman’a baskı yaptı.

EVİN ELEKTRİK VE SUYUNU KESTİ

Sevda Dedeman’ın bu haksız talebe boyun eğmemesi üstüne Rıfat Dedeman, Sevda Dedeman’a psikolojik ve ekonomik şiddet uygulamaya başladı. İddiaya göre Sevda Dedeman’a oturduğu Ortaköy’deki siteyi boşaltması için ihtarname gönderen Rıfat Dedeman, evin elektrik, su ve doğalgaz aboneliğini feshederek üvey annesini susuz, elektriksiz ve doğalgazsız bıraktı.

Sevda Dedeman’ın avukatının mahkemeye sunduğu dilekçede, “Müvekkilin uğradığı ekonomik ve psikolojik şiddetin engellenmesi açısından, konutla alakalı faturaların tarafımızca ödenmesi için mahkemenizce yetki verilerek önlem kararı uygulanmasını talep ederiz” dendi. Fakat İstanbul Aile Mahkemesi, taraflar arasında gönül ilişkisi kurmak maksadıyla ısrarlı takibin bulunmaması ve kadına yönelik şiddet olarak tanımlanabilecek bir eylemin olmadığı gerekçesiyle Sevda Dedeman’ın korunma talebini reddetti.

2018’DE EVLENDİLER

3 sene önce vefat eden işinsanı Murat Dedeman 2018 senesinde Sevda Dedeman ile evlenmişti. Murat Dedeman’ın vefatının sonrasında Dedeman Holding’in başına geçen Rıfat Dedeman iddiaya göre holding hisselerini kendisine devretmesi için üvey annesine psikolojik ve ekonomik şiddet uyguladı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.