DEAŞ’lı ve PKK/YPG’li 3 terörist yakalandı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin(TSK)Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütlerinden temizlenerek, güvenli hale getirilen, Suriye’nin Cerablus ve El Bab kentlerinde, DEAŞ ve PKK/YPG terör örgütü üyesi 3 terörist yakalandı.
Takip et
DEAŞ’lı ve PKK/YPG’li 3 terörist yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gaziantep Valiliği’nden yapılan açıklamada, danışmanlık hizmeti verilen El Bab bölgesinde yerel kolluk kuvvetleri tarafından yapılan çalışmalarda, 2014-2016 yıllarında DEAŞ terör örgütü üyesi olan, 2016’dan itibaren ise PKK/YPG/PYD terör örgütü üyesi olarak faaliyet gösteren G.H. isimli terörist, Bzbölgesinin Razi Mahallesi’nde yakalandı. Gözaltına alınan terörist ile ilgili yasal işlem başlatıldı.

SÖZDE ‘İSTİHBARATÇI’YAKALANDI

Yerel kolluk kuvvetleri tarafından El Bab kentinde yapılanbaşka çalışmada ise PKK/PYD-KCK/YPG terör örgütü adına 2015- 2016 yıllarında sözde ‘istihbaratçı’ olarak faaliyet yürüten M.H. isimli terörist, Al Vilat Mahallesi’ndekievine düzenlenen operasyonla yakalandı.

Cerablus’ta ise DEAŞ terör örgütü ile irtibatlı olduğu saptanan M.E.M. isimli terörist,örgüttarafından kullanılan hücre evine düzenlenen operasyonla yakalandı. M.E.M.’nin gözaltına alındığı operasyonda, terör örgütünün hücre evinde çeşitli silah, mühimmat ve telefonlar da ele geçirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.