DEAŞ’lı terörist 7 yaşındaki çocuğu ganimet olarak almış!

Ankara’da terör örgütü DEAŞ’a yönelik operasyonda gözaltına alınan ve Irak’tan kaçırdığı 7 yaşındaki Ezidi kız çocuğunu evinde alıkoyan DEAŞ’lı terörist S.A.H.O, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. S.A.H.O., çocuğu ağabeyinin ‘savaş ganimeti’ olarak aldığını, ağabeyi ölünce de çocuğun kendisine kaldığını öne sürdü.
Takip et
DEAŞ’lı terörist 7 yaşındaki çocuğu ganimet olarak almış!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Bölge Başkanlığının geçen hafta ortak çalışması neticesi, terör örgütü DEAŞ’ın üst düzey sorumlularından olduğu belirlenen S.A.H.O. ile beraber 3 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, S.A.H.O’nun ‘savaş ganimeti’ olarak Irak’tan kaçırıp Türkiye’ye getirdiği ve evinde alıkoyduğu 7 yaşındaki Ezidi kız çocuğu da kurtarıldı. Ezidi kız çocuğu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlilerine teslim edilerek koruma altına alındı. Emniyetteki işlemlerinin sonrasında adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, savcılık sorgularının sonrasında Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Zanlılardan S.A.H.O. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, öbür 2 şüpheli serbest bırakıldı.

DEAŞ’lı terörist 7 yaşındaki çocuğu ganimet olarak almış!

S.A.H.O. savcılıktaki ifadesinde, Ezidi çocuğu ağabeyinin ‘savaş ganimeti’ olarak 500 dolar karşılığında satın aldığını ileri sürdü. S.A.H.O., ağabeyi hava saldırısında öldükten sonra da çocuğun kendisine kaldığını öne sürdü. Şüpheli öte yandan, Türkiye’ye çocukla beraber gelmediklerini, çocuğu bir ay önce Ankara’daki ailesinin yanına gönderdiğini daha sonra da kendisinin Türkiye’ye geldiğini ifade etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.