DEAŞ’a Katılmak İçin Evlerinden Kaçan 12 Kişilik Aile Yok Oldu

Terör örgütü DEAŞ’a katılmak üzere ülkelerinden kaçan 11, 5 ve 1 yaşındaki üç çocuk da dahil olmak üzere 12 kişilik aile yok oldu.

Terör örgütü DEAŞ, 12 kişilik İngiliz ailenin sonu oldu. Örgüte katılmak için Luton2daki evlerinden kaçan 11, 5 ve 1 yaşındaki üç çocuk da dahil olmak üzere 12 kişilik aileden hayatta kalan olmadı. Dünya basınında geniş yer bulan habere İngiliz gazeteleri de geniş yer ayırdı. Aile üyelerinin hava saldırısında öldürüldüğü tahmin ediliyor.

2015 yılında Suriye’ye geçtikten sonra terör örgütü DEAŞ’a bağlılıklarını bildiren bir bildiri yayınlayan aile üyeleri, o dönem basında geniş yer bulmuştu. Aradan geçen zamanda DEAŞ adına savaşan aile üyelerinden geriye hiç kimse kalmadı. İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Daily Mail’in manşetten duyurduğu haber için “12 kişilik aile yok oldu” başlığı atıldı. Ülkede gündem olan aile üyelerinin hava saldırısında öldüğü bilgisine yer verildi. Geçtiğimiz yıllarda İngiltere’den DEAŞ’a çok sayıda katılım olmuştu. Yetkililer yaptıkları çalışmalarının bunun önüne geçmeyi başaramadı.

GİYİM KUŞAMLARINI DEĞİŞTİRDİLER

Aile üyelerini DEAŞ’a katıldıktan sonra radikal bir karara imza atarak giyim kuşamlarını değiştirmişti. Erkekler sakal uzatırken, kadınlar da kapanmıştı. Aile üyelerinin DEAŞ’a katıldıktan sonra pişman oldukları yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Ancak konuyla ilgili aile üyelerinden herhangi bir açıklama gelmemişti. İngiliz yetkililer, DEAŞ’a katılan ailenin ülkedeki yakınları hakkında da geniş çaplı bir soruşturma başlatmıştı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı