DEAŞ, İnekleri Kullanarak Bomba Patlattı

Terör Örgütü DEAŞ, akla gelmeyecek bir vahşetin altına imza attı. 2 ineği canlı bomba olarak kullanan DEAŞ, inekleri infilak ettirdi. Olayda 1 kişi ağır yaralandı.

Irak’ta DEAŞ Terör Örgütü, terörist eylemlerine bir yenisini daha ekledi. 2 ineğin üzerine yerleştirilmiş bombaları, yerleşim yerlerine ykın bir noktada infilak ettiren DEAŞ üyeleri, 1 kişinin ağır yaralanmasına neden oldu. Olayla alakalı Irak Ordusu’ndan Yüzbaşı Ekrem el-Abidi’nin yaptığı açıklamada terör örgütünün bu bölgelerde bireysel eylemler yapmaya başladığını kaydetti.

DEAŞ 2017 YILINDA BİTİRİLMİŞTİ

2017 yılında ABD, Türkiye, Rusya gibi bölge devletlerin hava ve kara operasyonları sonucunda bölgede etkisiz hale getirdiği terör örgütü DEAŞ, son günlerde tekrardan bireysel eylemlerle gündeme gelmeye başladı. Bu eylemlerin tarzları itibariyle, bireysel olduğu ve artık örgütleşme imkanlarından uzak olması, bu örgütün daha da tehlikeli hale gelmesine sebep olduğu görülüyor.

Yüzbaşı’nın yaptığı açıklamada da bireysel DEAŞ eylemlerinin inek saldırısının gerçekleştiği Islah Köyü gibi bir çok noktada olabileceği ve bunun önüne geçmek için 2017 yılında alınan önlemlerden daha derin önlemler alınması gerektiğini kaydetti.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı