Davutoğlu Kolları Sıvadı, Kurt Siyasetçiyi İknaya Çalışıyor!

Kuracağı parti ile siyasete geri dönmeye hazırlanan Ahmet Davutoğlu’nun, geleneğin önde gelen isimlerinden Bülent Arınç’ı ikna etmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Yaklaşık 1 yıldır bir parti kurup siyasete döneceği konuşulan Ahmet Davutoğlu, rotasını milli görüş geleneğinin tecrübeli isimlerinden Bülent Arınç’a çevirdi. Geçen sene yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonrası kolları sıvayan eski Başbakan’ın, yeni parti kurma çabaları 31 Mart seçimleri sırasında tavan yapmış, Ekrem İmamoğlu’nun geçen pazar yenilenen seçimleri kazanmasının ardından ete kemiğe bürünmüştü.

Davutoğlu’nun Ankara kulisleri sürerken şimdi de hedefinde siyasetin tecrübeli isimlerinden Bülent Arınç var. Arınç’ın yeni oluşuma karşı çıktığı bilinirken ikilinin özel bir görüşme yapacağı öğrenildi.

BABACAN DA GÖRÜŞMELER YAPIYOR

Kulislerde konuşulan bir diğer önemli iddia ise 75-80 civarı AK Parti milletvekilinin Davutoğlu tarafından ikna edildiği ve yeni kurulacak partiye geçeceği. Ankara kaynaklarına göre böyle bir durumda en yakın tarihte bir erken seçim yapılabilir. AK Parti hükümetlerinin bir diğer önemli ismi Ali Babacan’ın da Davutoğlu’ndan bağımsız olarak yeni parti kurma arayışında olduğu ve bu bağlamda bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bire bir görüşme yapma hazırlığında olduğu öğrenildi. Babacan’ın da bir çok AK Parti vekili ile dirsek teması kurduğu biliniyor. Bu gelişmeler AK Parti içinde ciddi bir rahatsızlığa yol açmış durumda.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı