Davut Güloğlu, Hayko Çepkin Davasında Beraat Etti

Davut Güloğlu, 2009 yılında Hayko Çepkin'e canlı yayında hakaret etmekten suçlu bulunmuş ve cezası 3 yıl ertelenmişti. Güloğlu hakkında son karar verildi.

2009 yılında katıldığı bir canlı yayında Hayko Çepkin’e hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan ve suçlu bulunan Davut Güloğlu, 3 yıl hapis cezası almış fakat cezası ertelenmişti. Şarkıcı Sıla’ya canlı yayında hakaret eden Güloğlu’na tekrar hakaret davası açıldı. 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından İstanbul Yenikapı’da yapılan mitinge katılmayacağını ”Darbeye karşıyım ama Yenikapı’daki şova katılmayacağım” şeklinde açıklayan Sıla’ya, bir canlı yayında ”S……olsun gitsin” diyen Güloğluna hakaret davası açıldı.


DAVUT GÜLOĞLU SUÇLU BULUNDU

Şarkıcı Sıla’ya hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında açılan hakaret davasında suçlu bulunan Davut Güloğlu, 8 bin 500 TL para cezasına çarptırıldı. Bu olay sonrası Hayko Çepkin davasına bakan mahkeme, karar alan mahkemeye ihbarda bulunarak ertelenen suçun bir başkasına aynı şekilde işlendiği gerekçesiyle uygulanmasını ve Güloğlu’nun 3 yıl hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

İhbarı değerlendiren mahkeme Davut Güloğlu’nun, ertelenen 3 yıl içinde suç işlemediğini ve erteleme süresinden sonra suçun işlendiğini tespit ederek hapis talebini reddetti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı