Davalık Olduğu Komşusundan 600 Kilo Mama Kazandı!

Hayvanlara kötü davranırken gördüğü komşusuyla mahkemelik olan genç avukat uzlaşmada yüzlerce kilo mama kazanıp bunları hayvanseverlere dağıttı.

Hayvanlara eziyet ettiğini söylediği komşusuyla mahkemelik olan avukatın yaptığı hareket büyük takdir topladı. Davalık olduğu komşusuyla uzlaşma yoluna giden Seray Yörük isimli genç avukat uzlaşmada 60 kilo hayvan maması istedi. Mahkemelik olduğu komşusunun bu uzlaşma yolunu kabul etmesiyle birlikte 60 kilo kuru hayvan mamasına kavuşan avukat, bu mamaları ise ücretsiz olarak hayvanseverlere dağıttı.


Antalya’da yaşanan olayda, sokakta yaşayan köpeklere kötü davrandığını gördüğü komşusu hakkında dava açan Seray Yörük, izlediği bu yolu farkındalık yaratmak amacıyla seçtiğini ve ortaya çıkan sonuçtan son derece mutlu olduğunu söyledi. Kedi ve köpeklere verilmek üzere ayrılan mamaların kısa süre içinde tüketildiğini söyleyen Yörük bu davanın hayvanlara eziyet edenler ile bu eziyete sessiz kalanlara örnek olmasını istedi.

ADINI İFŞA ETMEDİ

Sosyal medyada bu tarz paylaşımlar yapmayı sevmediğini söyleyen genç avukat, bu kez kurallarını yıktığını çünkü bu durumun herkese örnek olmasını istediğini söyledi. Paylaşımın altına binlerce olumlu yorum gelirken davalık olduğu komşusunun adını ifşa etmeyen Yörük bu hareketiyle de büyük alkış topladı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı