adplus-dvertising

Darp edilerek silahlı tehdide maruz kalan doktor konuştu

Dicle Üniversitesi Hastanesi acil servisinde görev yapan Dr. Ali Fırat Ülgüt, sevk bekleyen hasta yakınları tarafından önce darp edildi, sonrasında silah tehdidine maruz kaldı. O anlar güvenlik kameralarına yansırken, mağdur doktor o dakikaları anlattı.
Takip et
Darp edilerek silahlı tehdide maruz kalan doktor konuştu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dicle Üniversitesi Hastanesi acilinde görev yapan acil servis asistanı Dr. Ali Fırat, işlemleri tamamlanan ve sevk edilecek olan çocuk hastanın yakınları tarafından darp edildi. Doktorun boğazını sıkıp yumruklar savuran hasta yakınları, Dr. Ali Fırat Ülgüt’e silah çekti. Doktora doğrultulduğu esnada şarjörü yere düşen silah, hekimin meslektaşları tarafından saldırganın elinden alındı. Olayla alakalı inceleme başlatıldı.

Darp edilerek silahlı tehdide maruz kalan doktor konuştu

“Önce masaya vurdu, sakinleşmeyince silah çekti”

Dr. Ülgüt, hasta yakını tarafından önce masaya vurarak tehdit edildiğini ve sonrasında darp edilmesiyle araya girenler olunca silahın çekildiğini belirtti. Ülgüt, “Dün gece saat 22.00 sıralarında tatsız bir olay yaşadık. Çocuk boğazında et parçası kalma şikayetiyle acil servise başvurdu. Lüzumlu tetkik ve takibi yapıldı. Tedavi aşamasında çocuk gastroenteroloji bölümü olmadığı için başka bir merkeze sevkini uygun gördük. Çocuk gastroenteroloji bölümü olan hastane ile görüştük. Hasta yakınları neden başka hastaneye gönderildiği gerekçesiyle elini masaya sertçe vurdu. Sakinleştirmeye çalıştık, yarar etmedi. Ondan sonra saldırı gerçekleşti. Araya güvenlik görevlileri ve sağlık çalışanları arkadaşlar girince bu defa silahına davrandı. Neyse ki engel oldular, daha kötüsünü yaşamadık; bunun için mutluyuz. Bizim hasta için içimiz rahat, gerekeni yaptık. Bu açıdan rahatız, geri kalanı bekleyip göreceğiz. Bu olay ne ilk ne de son olacak. Hasta yakınlarının cezalandırılmaları için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Biz kendi açımızdan gerekeni yaptık, hastayla alakalı sorunumuz yok. Tamamen hasta yakınlarının sıkıntısı” şeklinde konuştu.

Darp edilerek silahlı tehdide maruz kalan doktor konuştu

Darp edilerek silahlı tehdide maruz kalan doktor konuştu

“Saldırıyı kınıyorum”

Dicle Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Akdağ, bu saldırıdan dolayı hasta yakınını kınadığını kaydetti. Akdağ, “Yapılmaması gereken sözlü ve fiziksel şiddetin hukuki ve sağlık boyutu ile alakalı Bakanlığımız ve Adalet Bakanlığımız çalışma yapmışlar. Umarım hukuki boyutta bunların neticelerini göreceğiz. Buradan tüm vatandaşlarıma sağlıkçılar olarak hizmet ve katkı sağlamaya çalışıyoruz, bu süreçte herkesin sağlıkçı arkadaşlarımıza yardımcı olmasını diliyoruz. Temennimiz bundan sonra sağlıkta şiddetin olmaması yönündedir” dedi.

Darp edilerek silahlı tehdide maruz kalan doktor konuştu

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.