Dark dizisi konusu, oyuncuları ve fragmanı! Dark dizisi nasıl izlenir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın YouTube, Netlix gibi platformlara ilişkin yaptığı açıklamayı değerlendiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Dark'ın son sezonunu bitirmeden Netflix'i kapatırsan vallahi gücenirim" ifadesini kullandı. Herkes "Dark" dizisini merak etmeye başladı. Netflix'in en özel işlerinden biri olan Alman yapımı Dark dizisi, kompleks anlatımı, radyoaktif sızıntıları ve birbirinden karmaşık hikaye döngüsüyle yeni sezonuyla çat kapı geldi. Dijital yayın platformu Netflix, üçüncü ve final sezonuna hazırlanan Alman menşeli orijinal dizisi Dark için son derece etkileyici bir özet fragmanı yayınladı. Dark dizisi nasıl izlenir? İşte sizler için Dark filminin oyuncuları, konusu ve fragmanı...

Dark dizisi, Winden isimli bir Alman kasabasında iki çocuğun kaybolması üzerine gelişen olayların bir anda geçmiş ve gelecek keşmekeşinde kaldığınız radyoaktif sızıntılar ve zaman makinesine şahit olacağınız birçok etkeni konu ediniyor. Dizinin yönetmenliğini Who Am I filmindeki başarılı performansıyla dikkat çeken Baran bo Odar yaparken, senaryoyuysa Jantje Friese ile kaleme almış. 2017’de hayatımıza giren dizi kurgusu, görüntüsü ve başarılı anlatımıyla ikinci sezonda da bizleri meraklandırıyor.

Yer, zaman, mekan ve kişi kavramlarını altüst eden, her bölümde kafaların yanmasına neden olan başdöndürücü bir olay örgüsüne sahip olan Dark, temelde zaman yolculuğu temasının işlendiği bilim kurgu türünde bir dizi. Netflix, dizinin kompleks anlatım tarzı nedeniyle ilk iki sezonda ne olduğunu unutan izleyiciler için yeni bir üçleme fragmanı yayınladı.

Dark dizisi konusu, oyuncuları ve fragmanı! Dark dizisi nasıl izlenir?

İlk iki sezonda korku ve bilim kurgu unsurlarını son derece etkili bir şekilde harmanlayan Dark, Winden adlı küçük bir kasabada yaşanan esrarengiz olayları merkezine alıyor. İzleyenlerin de bileceği gibi, giderek daha da derinleşen dejavu döngüsüne kasabada yaşayan iki çocuğun gizemli bir şekilde kaybolmasıyla birlikte girmiştik.

Dizide, dört ailenin üç nesil boyunca birbirine eklemlenen ve adeta içinden çıkılmaz bir kısır döngüye dönüşen yaşamlarına tanık oluyoruz. Zaten Dark’ın bu kadar kafa karıştırmasının altında da, hikayede çok fazla karakterin yer alması yatıyor. Oyunculuk, müzik, hikaye anlatımı ve sinematografi açısından oldukça başarılı bir dizi olan Dark, bilhassa zaman yolculuğu temasını sevenlerin muhakkak göz atması gereken bir yapım.

DARK 3. SEZON YAYINDA

İlk iki sezonda kafalarda oluşan devasa soru işaretlerine cevap bulacağımız Dark’ın üçüncü ve final sezonu, 27 Haziran 2020 tarihinde yayınlandı.  Üçlemenin son döngüsü, her biri 60 dakika uzunluğunda olan sekiz bölümden oluşacak. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, sizleri Netflix’in yayınladığı özet fragmanı ile başbaşa bırakalım.

Dark dizisi konusu, oyuncuları ve fragmanı! Dark dizisi nasıl izlenir?

Oyuncu kadrosu nasıl?

Bir Alman yapımı olan Dark’ın oyuncu kadrosu da geniş. Dizide Oliver Masucci, Karoline Eichhorn, Louis Hofmann, Maja Schöne ve Jördis Triebel gibi isimler bulunuyor. Yeni sezonda var olan bazı oyuncuların gitmesi ve yerine yeni oyuncuların da gelmesi olası.

Kafalardaki soru işaretini nasıl giderebilirsiniz?

Geçmiş, daha da geçmiş ve son oalrak geleceği gördüğümüz dizide kimin ne olduğu konusu kafalarımızda tam bir soru işareti. Bunun üzerine aradan 2 yılın geçtiğini de hesap ederseniz Dark dizisi beynimizi adeta yanık halde bırakmış durumda. Kimin kim olduğu konunu kafanızda belirlemek için üstteki şemayı iyi çözmek ya da dizinin ilk sezonunu yeniden izlemenizi öneririz.

Dark dizisi konusu, oyuncuları ve fragmanı! Dark dizisi nasıl izlenir?

Jonas karakterine yakın bakış

Geçtiğimiz sezonda tüm karakterlere neredeyse eşit şekilde yaklaşılırken Jonas karakteri kıl payı öne çıkıyordu. Fakat 2. sezonda Jonas karakteri diğer karakterlerden biraz daha ayrılarak hikayenin yavaş yavaş onun üzerinden işleyeceği sinyallerini de alıyoruz. Dizinin yaratıcılarından Jantje Friese’e göre hikâye Jonas karakteri üzerinden devam edecek. kısacası Jonas’a daha fazla odaklandığımız bir sezona hazırlıklı olun.

Dark dizisi konusu, oyuncuları ve fragmanı! Dark dizisi nasıl izlenir?

DARK DİZİSİ NASIL İZLENİR?

Dizinin tüm bölümlerini Netflix üzerinden kolay ve hızlıca izleyebilirsiniz

DARK FİNAL SEZONUNDA NELER OLACAK?

Üçüncü ve son sezonunda DARK, zaman ve mekan kavramlarının ötesine geçerek zihnin sınırlarını zorlayan bir sona yaklaşıyor. Yeni bir dünyaya geçiş yapan Jonas,Winden’ın kendi kaderi için ne anlama geldiğini bulmaya çalışır. Diğer dünyada kalanlar ise artık sadece zamanı değil mekanı da büken döngüyü bozmanın yollarını arayacak. İki dünya… Karanlık ve aydınlık… Ve tüm bunların merkezinde trajik ve destansı bir aşk hikâyesi…

DİZİYE YENİ KATILAN OYUNCULAR

Dizinin son sezonunda oyuncu kadrosunda yeni katılan Barbara Nüsse, Hans Diehl, Jakob Diehl, Nina Kronjäger, Sammy Scheuritzel ve Axel Werner’ın yanı sıra önceki sezonlardan Louis Hofmann, Lisa Vicari, Moritz Jahn, Paul Lux, Jördis Triebel, Maja Schöne, Mark Waschke, Andreas Pietschmann, Oliver Masucci ve Karoline Eichhorn da bu sezonun oyuncu kadrosunda yer alıyor.

DARK OYUNCU KADROSU

Louis Hofmann

Lisa Vicari

Maja Schöne

Oliver Masucci

Andreas Pietschmann

Karoline Eichorn

Gina Stiebitz

Mark Waschke

Jördis Triebel

Antje Traure

Stephan Kampwirth

Lisa Krezeuer

Angela Winkler

Dark’ın başrol oyuncuları: Bazen biz de anlamıyoruz

MovieGraf Youtube kanalındaki röportaja katılan Dark’ın başrol oyuncuları Jonas Kahnwald karakterini canlandıran Louis Hofmann ve Martha Nielsen karakterini canlandıran Lisa Vicari, dizinin anlaşılmasının zor olduğunu söyledi. Vicardi, “Bazı sahneler bizim için bile anlaması çok zor. Fakat bizim yanımızda her zaman yönetmenimiz oluyor” açıklamasında bulundu

“BAZI SAHNELER BİZİM İÇİN ANLAMASI ZOR”

Konuya dair Martha Nielsen karakterini canlandıran Lisa Vicari’ye “Dark, anlaşılması güç olan bir dizi ve izlerken not alan arkadaşlarım var. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” sorusunu yönelten Ali Aktaş’a Vicari’nin cevabı şöyle oldu:

“Bazı sahneler bizim için bile anlaması oldukça zor. Fakat bizim yanımızda her zaman yönetmenimiz oluyor. Tüm sorularımızı cevaplayabilecek biri. O yüzden bizim büyük bir avantajımız var. Bir şeyi anlamadığımız zaman ona soruyoruz ve senaryoyu defalarca okuyabiliyoruz.

Fakat hala sezonu izlerken, benim dahil olmadığım hikayelere ve sahnelere çok şaşırıyorum.”

“FANLAR DİZİ HAKKINDA BENDEN ÇOK ŞEY BİLİYOR”

Jonas Kahnwald karakterini canlandıran Louis Hofmann ise şöyle diyor:

“Yeni sezonda tabii ki kafam karıştı. Yönetmene ve diğer yapımcı Jantje’ye (dizinin senaryosunu yazan kişi) soru sormak zorunda kalıyorum. Fakat şunu söylemek isterim; senaryoyu bir kere okuduktan sonra diğer karakterlerin hikayelerini bir kenara koyuyorum ve sadece kendi karakterime odaklanıyorum. Bence hepimiz böyle yapmak zorundayız. Çünkü diğer türlü çevremizde olup bizi etkilemeyen olaylar yüzünden kafamız karışabilirdi. Sadece kendi karakterime ve gelişimime odaklanmak istedim.

Aslında biraz komik. Üçüncü sezonu izlediğimde kendimi bir fan veya normal bir izleyici gibi hissettim. Çünkü diğer şeyleri tamamen unutmuştum ve senaryoyu okuyalı da baya olmuştu. Sebebi de sadece kendi karakterimin hikayesine odaklanmamdı ve bazen fanların dizi hakkında benden çok şey bildiklerini düşünüyorum. Tüm o teoriler, Dark’ta olabilecekler hakkında baya düşünmeleri… Aslında onlar benden çok çok fazla şey biliyorlar.”

Dizinin baş karakterlerinin verdikleri cevaplar, karmaşık olan diziyi anlama noktasında yaşanan zorluklar konusunda biz izleyicileri haklı çıkarıyor. Bu yüzden diziyi izlerken, elimizden kağıt kalemi düşürmemeye devam.

Haber Etiketleri

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı