adplus-dvertising

Darbe imalı 103 amiral bildirisi için gözaltılar başladı, Gözaltına alınan isimler!

Dün 103 emekli amiral tarafından yapılan Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile alakalı bildirinin ardından soruşturma başlatılmıştı. Bugün ise darbe imalı bildirinin öncülerinden olarak belirtilen Kadir Sağdıç, Cem Gürdeniz ve Atilla Kezek’in gözaltına alındığı bilgisi geldi.
Takip et
Darbe imalı 103 amiral bildirisi için gözaltılar başladı, Gözaltına alınan isimler!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı aralarında Cem Gürdeniz, Mustafa Özbey ve Kadir Sağdıç’ın da bulunduğu montrö bildirisinde imzası olan 10 emekli amiralle alakalı gözaltı kararı aldı. Evlerinde arama başlatıldı.

Emekli Amiral Cem Gürdeniz’in eşi Rengin Gürdeniz “Az önce sabah 6:30 da polisler evimize baskın yaparak Cem’i gözaltına aldılar” mesajı paylaştı.

Açıklama listesinde isimi bulunan Amirallere gözaltı yapıldığı söylendi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç “Emekli Amiral Cem Gürdeniz evine gelen polislerce gözaltına alındı. Türkiye için utanç verici bir gün. Biz bu oyunları daha önce de gördük. VATANSEVERLER DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE BOYUN EĞMEYECEK!” mesajını paylaştı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın emekli 103 amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi bildirisiyle alakalı re’sen soruşturma başlatmasının sonrasında, imzacılardan Kadir Sağdıç, Cem Gürdeniz ve Atilla Kezek’in gözaltına alındığı öğrenildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca; 04/04/2021 tarihinde bazı internet siteleri ve sosyal medya mecralarında paylaşılan ve ‘103 amiralden Montrö bildirisi’ başlığı altında yayınlandığı söylenen açıklamayı hazırlayanlar ile varsa irtibatlı oldukları kişilerin tespiti ve yasal gereğinin takdir ve ifası maksadıyla re’sen soruşturma başlatılmıştır.”

103 emekli amiral imzasıyla, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un Montrö Boğazlar Sözleşmesi’ne ilişkin sözleri sonrası başlayan münakaşalara ve Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın “takke ve cübbe” giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin olarak ortak bir bildiri yayımlamıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.