adplus-dvertising

DAP borsaya açılıyor, DAP’ın hisseleri halka arz ediliyor!

Salgın döneminde geliştirdiği ‘Sağlıklı Ev’ konseptini gayrimenkul sektörüne katan DAP Gayrimenkul Geliştirme, Garanti BBVA Yatırım’ın liderliğinde halka arz oluyor. Hisse başı 18,50 TL’den satışa çıkacak DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin sabit fiyatla talep toplama taktiğiyle gerçekleştirilecek halka arzına 33 aracı kurum aracılık yapacak.
Takip et
DAP borsaya açılıyor, DAP’ın hisseleri halka arz ediliyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

DAP Holding iştiraklerinden DAP Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. hisseleri Garanti BBVA Yatırım’ın konsorsiyum liderliğinde halka arz ediliyor… 41 senelik geçmişiyle, gayrimenkul sektörüne sembol eserler kazandıran ve markalı konut sektörünün ciro şampiyonu olan DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin halka arzında, halka açıklık oranı yüzde 15.01 olurken, hisselerin satış fiyatı ise 18,50 TL olarak tespit edildi.

30 gün boyunca fiyat istikrarı fonu
Garanti BBVA Yatırım’ın konsorsiyum lideri olduğu halka arz, 15-16-17-18 Şubat 2022 tarihlerinde sabit fiyatla talep toplama taktiği biçiminde gerçekleşecek. Halka arzdan sonraki 180 gün boyunca sermaye artırımı yapmama ve yeni pay satmama taahhüdünde bulunulurken, öte yandan payların borsada işlem görmeye başlamasından itibaren 30 gün boyunca da Garanti BBVA Yatırım tarafından gerçekleştirilecek fiyat istikrarı işlemleri için 300 milyon TL’lik fon yaratılması planlanıyor. Yaratılması planlanan bu fon, halka arzın yüzde 54’üne denk geliyor.

Yüksek satış ve proje geliştirme becerisine sahip olan firma, 41 senede edindiği tecrübe ve sektördeki kuvvetli konumuyla kentin merkezinde ve doğru lokasyonlarda, özellikle üst gelir grubundan alıcıların yoğun talep göstereceği projelere odaklanıyor.

DAP borsaya açılıyor, DAP’ın hisseleri halka arz ediliyor!

‘Sağlıklı Evler’i sektöre kazandırdı
DAP Gayrimenkul Geliştirme son olarak Emlak Konut GYO güvencesi ve DAP vizyonuyla, İstanbul Altunizade’de Validebağ Konakları, Çekmeköy’de Ormanköy ve Nişantaşı’da Nişantaşı Koru projelerine imza attı. Firma, bu sene teslimleri planlanan Ormanköy projesiyle Türkiye’de ilk kez ‘Sağlıklı Ev’ konseptini sektöre kazandırdı. Yapımı devam eden Nişantaşı projesiyle ise sağlıkla lüksü bir araya getirerek, lüks tekne mantığında, kişiye özel çözümlerin olduğu konutlar tasarladı.

Ciro şampiyonu projeler üretiyor
Satış rakamlarına bakıldığında Ormanköy projesi; Emlak Konut GYO’nun sene bazlı satış raporunda, 2020 senesi üçüncü çeyrek verilerine göre 1 milyar 84 milyon TL satış cirosuyla Türkiye genelinde ciro şampiyonu oldu. Nişantaşı Koru projesi ise, gene Emlak Konut GYO’nun 2021 senesi ikinci çeyrek neticelerine göre 818 milyon TL ve 2021 senesi üçüncü çeyrek neticelerine göre 1.4 milyar TL satışla ve 2021 senesinin hepsinde 1.8 milyar TL satışla ciro şampiyonluklarına imza attı.

‘Sağlıklı Evler’ Levent’e getiriyor
Bunun yanında yeni yatırımlar için kolları sıvayan DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin, Emlak Konut GYO güvencesiyle Levent’te geliştireceği proje, bölgenin hali hazırda en büyük konut projesi olacak… Firma, bu dev arazinin 53 bin 500 metrekaresine konut geliştiriyor. Geri kalan bölüm ise okul ve koru alanı oluyor. Bu proje, koruya ve yeşil alana komşu lokasyonuyla dikkat çekiyor. İstanbul’un tam kalbinde, bölgenin en büyük projesi olan bu yeni yatırım, az katlı mimarinin en başarılı örneklerinden birini sergilemenin yanında, doğayla iç içe, country tarzı bir hayat sunuyor.

DAP borsaya açılıyor, DAP’ın hisseleri halka arz ediliyor!

Yüzde 27’lik iskontoyla büyük bir fırsat sunuyoruz
DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin tamamen markalı konut geliştiriciliğine odaklı bir firma olduğunun altını çizen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP Gayrimenkul Geliştirme’nin hali hazırda geniş bir portföye sahip olduğunu aktararak şu şekilde devam etti: “Bugün Türkiye’de kentleşme oranındaki yükseliş eğilimi, özellikli konut ihtiyacı, nüfus artışı, evlilikler, boşanmalar ve yalnız başına yaşamayı tercih eden bireyler sebebiyle her sene 700 bin konuta ihtiyaç oluyor. Özetle konut ihtiyacı devamlı artış eğiliminde… DAP Gayrimenkul dediğimizde; bugün özellikli ve sembol eserler üreten, proje geliştirdiği bölgelere değer katan, finansal kredibilitesi yüksek, yabancı yatırımcılardan alaka gören bir firmadan söz ediyoruz. Halka arzını gerçekleştireceğimiz DAP Gayrimenkul Geliştirme, 41 senedir Türkiye’nin özellikli konut ihtiyacını karşılamak için sembol eserler üretiyor. Bugün portföyümüzde İstanbul Altunizade’deki Validebağ Konakları, Çekmeköy’deki Ormanköy, Nişantaşı’daki Nişantaşı Koru ve önümüzdeki günlerde lansmanını yapacağımız Levent projesi yer alıyor. Levent’ten sonra farklı bölgelerde de projelerimiz olacak. Fırsatları değerlendiriyoruz. Değerlendirmeye de devam edeceğiz. Bizler de bu noktada, firmalarımızın yüzde 15’ini, yüzde 27,2 gibi bir cazip bir ıskonto oranıyla halka arz ediyoruz. Yatırımcıları, hem konut alırken hem de hisse senedine yatırım yaparken bu kazanca ortak olmaya davet ediyoruz. Çünkü bugün DAP Gayrimenkul’e ortak olanlar, başta Levent projesi olmak üzere bundan sonra yaşama geçireceğimiz bütün projelere de ortak olmuş olacaklar.”

Kuvvetli sermaye yapısı ve güçlü nakit akışı
DAP Gayrimenkul’ün yüksek finansal yeterlilik ve kuvvetli bir sermaye yapısına sahip olduğuna vurgu yapan Ziya Yılmaz, “Altını çizmemiz gereken en mühim husus şu: Hali hazırda elindeki bütün projeleri bitirecek finansal kuvvete ve kuvvetli nakit akışına sahip bir şirketi halka arz ediyoruz. Şeffaflığı ilk günden bu yana firma anayasasına koymuş bir şirketiz. Bütün bu şeffaflık süreçlerimizin kamu otoritesince de tescillenmesini istedik. Bir manada da kendimizle de yarıştığımız için, DAP Gayrimenkul Geliştirme’ye halka açılma hedefi koyduk.” ifadelerini kullandı.

DAP borsaya açılıyor, DAP’ın hisseleri halka arz ediliyor!

Gözbebeğimizi halka açıyoruz
Markalı konut geliştiriciliği özelinde her projenin kendi başına bir halka arz süreci gibi yönetildiğini belirten Ziya Yılmaz, “Her bir konut satışı bizim için kendi içinde bir halka arz demek. Borsaya kote olmadan önce bunu konut alıcısına anlatıyorduk, şuanda de borsa yatırımcısına anlatacağız. DAP Holding olarak, ilkleri yaşama geçirme vizyonuyla hareket eden, sanat eseri niteliğinde konutlar geliştiren, özgün ve sembol eserler üreten, konut sektörünün gelişimine büyük katkıları olan bir grubuz. Dönemin ruhunu iyi okuyan, trendlerin peşinde koşan değil dönemin trendlerini yaratan bir firmayız. Bu manada gözbebeğimizi halka açıyoruz.” şeklinde konuştu.

‘Sağlıklı Evler’in mimarı
“Beklentileri iyi analiz ediyor, verileri yorumluyor bilimin ışığında projelerimizi geliştiriyoruz” diyen Ziya Yılmaz şu şekilde devam etti: “1999 depremi konut sektörü için bir milattı. Korona süreci de bu manada bir milat. Yüksek katlı, camları açılmayan projelerin artık yaşamımızda yeri kalmadı. Öncelik, insanların yaşamlarını geçirdikleri evler oldu. Az katlı, geniş balkonlu, teraslı ve bahçeli konutlara önümüzdeki dönemde de inanılmaz bir talep olacak. Biz bu süreci pandeminin en başında gördük ve bütün planlarımızı bu yeni sürece göre şekillendirdik. ‘Sağlıklı Ev’ kriterlerinin ilk örneğini Çekmeköy’deki Ormanköy projesinde yaşama geçirdik. Şuanda Nişantaşı ve Levent’te de hem lüksü tekrardan tanımlıyor hem de “sağlıklı ev” kriterlerine uygun projeler geliştiriyoruz.”

Garanti BBVA YAtırım liderliğinde
Aynı zamanda 2022’nin ilk halka arzlarından biri olmasını beklediğimiz DAP Gayrimenkul Geliştirme halka arzına konsorsiyum lideri Garanti BBVA Yatırım’ın yanı sıra A1 Capital Yatırım Menkul Değerler, Ahlatcı Yatırım Menkul Değeler, Ak Yatırım Menkul Değerler, Alan Yatırım Menkul Değerler, Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Alternatif Yatırım Menkul Değerler, Burgan Yatırım Menkul Değerler, Deniz Yatırım Menkul Kıymetler, Dinamik Menkul Değerler, Gedik Yatırım Menkul Değerler, Global Yatırım Menkul Değerler, Halk Yatırım Menkul Değerler, ICBC Yatırım Menkul Değerler, ING Menkul Değerler, InvestAz Yatırım Menkul Değerler, Işık Yatırım Menkul Değerler, İnfo Yatırım Menkul Değerler, Marbaş Menkul Değerler, Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Osmanlı Menkul Değerler, Oyak Yatırım Menkul Değerler, PhillipCapital Menkul Değerler, Piramit Menkul Kıymetler, QNB Finans Yatırım Menkul Değerler, Şeker Yatırım Menkul Değerler, Tacirler Yatırım Menkul Değerler, Tera Menkul Değerler, Meşhur Menkul Değerler, Vakıf Yatırım Menkul Değerler, Yapı Kredi Menkul Değerler, Yatırım Finansman Menkul Değerler, Ziraat Yatırım Menkul Değerler aracılık edecek.

Halka Arz Yapısı:

– Halka arz taktiği: Sabit Fiyatla Talep Toplama
– Halka Arz edilen Pay: 30,02 Milyon Tane Nominal Pay
– Firma Sermayesi: 200 Milyon TL
– Halka arz fiyatı: 18,50 TL
– Halka açıklık oranı: Yüzde 15,01

Halka Arz Tahsisat Grupları:

– %50 Yurt İçi Bireysel
– %40 Yurt İçi Kurumsal
– %10 Yurt Dışı Kurumsal

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.