Dağa Kaçırılmak İstenen Çocukları Polis Son Anda Kurtardı

Gelen bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılmak istenen iki çocuğu ve bir örgüt üyesini otogarda gözaltına aldı.

Diyarbakır’da acılı ailelerin HDP İl Başkanlığı önündeki nöbeti devam ederken, Ankara Emniyet başarılı bir operasyon yaptı. Terör örgütü tarafınca kandırılarak, dağa kaçırılmak istenen iki çocuk, ailelerin ihbarının sonrasında Şanlıurfa’da ele geçrildi. İfadelerinin alınmasının sonrasında Ankara Adliyesi’ne gönderilen çocuklar, adli kontrol koşulu ile serbest bırakılarak, ailelerine verildi.


AİLELER POLİSİ ARAYARAK İHBAR ETTİ

155 polis imdat hattına gelen ihbarda, iki çocuğun terör örgütü PKK/KCK üyeleri tarafından kandırılarak, örgüte katılmaları için doğu şehirlerine götürüldüğü bildirildi. İhbar ardından durum hemen Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na haber verildi. Başsavcılığın talimatının ardından Ankara Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü birimleri harekete geçti. Bu esnada çocuklarının terör örgütü tarafından kaçırıldığını düşünen aileler, polis merkez amirliğine başvurarak, ihbarda bulundu.

POLİS OTOGARDA OPERASYON YAPTI

Polis çocukların Ankara Şehirlerarası Otobüs Terimnali’nden (AŞTİ) bindirildiği otobüsü belirledi. Çocukların AŞTİ’deki görüntüleri de belirlendi. Söz hususu otobüsün Şanlıurfa’ya hareket etiğini belirlenmesinin sonrasında durum Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü’ne haber verildi. Şanlıurfa terörle mücadele ve istihbarat birimleri, iki çocuğu ve onlara örgüt adına kuryelik yaptığı tespit edilen bir kişiyi Şanlıurfa Otogarı’nda gözaltına aldı. Operasyon anı kameralar tarafından kaydedildi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı