Cybertruck, İlk Günde 146 Bin Sipariş Aldı! Elon Musk Mutlu

Tesla'nın ürettiği Cybertruck bir günde 146 bin sipariş aldı. Şirketin sahibi Elon Musk haberi Twitter'dan duyurdu.

Geride bıraktığımız günlerde tanıtılan ve bütün dünyada tartışmalara neden olan Tesla’nın Cybertruck’ı ön sipariş hususunda başarıyı elde etti. Sadece bir gün içinde 150 bine yakın sipariş alan elektrikli kamyon, dayanıklılık ve tasarımı ile gündeme oturdu.


“146 BİN SİPARİŞ VERİLDİ”

Perşembe günü yapılan lansmanda dayanıklılığı test etmek isteyen ve yanlışlıkla camların hiç olmadığı derece kötü olduğunu ortaya çıkaran Elon Musk, gene de istediğini almış gibi. Cumartesi günü Musk Twitter’da şöyle yazdı: “Şimdiye dek 146 bin Cybertruck siparişi verildi ve bunların yüzde 42’si çift, yüzde 41’i üçlü ve yüzde 17’si tek motoru tercih etti.”

REKLAM POLİTİKASI MI?

Cybertruck lansmanında camların kırılması kimilerine göre ise bir reklam politikası. Yapılan yorumlarda normalde bu kadar gündem olmayacak olan bir tanıtımın böyle bir olay ile bir anda dünyanın gündemine oturduğu bildirildi. Buna kanıt olarak ise camların kırılmasının ardından gülleyi cama atan kişinin hiç şaşırmaması gösterildi.

2021 SONUNDA TESLİM EDİLECEK

Tesla hisseleri Perşembe günü yapılan etkinliğin sonrasında yüzde 6.1 oranında değer kaybetti ve pek çok sosyal medya kullanıcının kötü eleştirilerini aldı. Ayrıca Tesla hayranlarından gelen bu isteğin kamyon için “reklam yapılmaması ve hemen verilmemesine” karşın gerçekleştiği ifade edildi. Çünkü Tesla, Cybertruck’ın kullanılabilir olacağı tarihi duyurmadı ve analistler en erken 2021’in sonuna yetişeceğini kaydediyor.

Endüstriyel görünümlü Cybertruck, paslanmaz çelik alaşımla kaplanmış ve yaklaşık üç saniye içerisinde 100 km hıza varabiliyor. Bununla beraber bazı analistler fütüristik tasarım hususunda endişeli, hatta kullanıcılar dalga geçmek amacıyla aracın “Geleceğe Dönüş” filminden çıkmış olabileceğini ifade ediyor.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı