Cyberpunk 2077 oyun çevirisinde Atatürk’e hakaret!

Cyberpunk 2077 çevirisine tepkiler yağıyor. Cyberpunk 2077 oyununda yapılan "İstikbal Gö?lerdedir" çevirisi sosyal medya ve sözlük sitelerinde büyük tepkiye sebep oldu. Ulu önder Atatürk'ün sözlerinin bu şekilde çevrilmesinin kasti olduğunu düşünen kullanıcılar adeta çılgına döndü.
Takip et
Cyberpunk 2077 oyun çevirisinde Atatürk’e hakaret!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bazı kullanıcılar “İstikbal Gö?lerdedir” çevirisini yazım hatası olarak değerlendirirken bazıları ise hata olasılıkları üzerinde durarak böyle bir hatanın olmasının mümkün olmayacağını savunup duruma tepki gösterdi.

Ekşisözlük üzerinde başlayan tartışmalar kısa süre içerisinde diğer mecralara da yansıdı. Durumu Ulu önder Atatürk’e hakaret olarak değerlendiren oyunculara ise oyun firmasından yapılan resmi açıklama yeterli gelmedi. Öte yandan bazı oyuncular ise oyunu bir daha oynamayacaklarını dile getirerek ambargo kararı aldı.

Oyun firması konu ile ilgili açıklamada bulunurken olayın bir hata sonucu meydana geldiğini ve yeni bir yama ile düzeltileceğini belirtip “Gözden kaçan bir hata” ifadeleriyle savunma yaptı. Yama ile ilgili ise net bir tarih bilgisi verilmedi.

Cyberpunk 2077 oyun çevirisinde Atatürk’e hakaret!

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.