Cüneyt Özdemir’den Solculara Eleştiri

Sosyal medya üzerinden yayınladığı video ile HDP Diyarbakır İl Binası önünde kaçırılan çocukları için eylem yapan ailelere destek verilmemesini eleştirdi. Cüneyt Özdemir yaptığı açıklamada, “Bizim entel-dantel solcu çevreler görmezden geliyor.” ifadesine yer verdi.

Cüneyt Özdemir açıklamalarında HDP Diyarbakır İl Binası önündeki ailelere sol kesim tarafından destek verilmediğini açıkça ifade etti ve eleştirdi. Bu durumun görmezden gelindiğini belirten Özdemir “Neden kardeşim, neden görmezden geliyorsun?” dedi. Sadece AK Parti ve MHP’nin eleştirildiğine dikkat çekerek, “Takım tutar gibi kimse parti tutamaz, kimse bir şeyi desteklemez desteklememeli.” dedi.

BUNU DA GÖRECEKSİN!

HDP’ye karşı eylem yapıldığı zaman görmezden gelindiğini dile getiren gazeteci, “Göreceksin. Haber yapacaksın. Nasıl HDP’li belediyelere kayyum atanmasını haber yapıyorsun, burada da anneler babalar evlatlarının dağa çıkarılmasını istemiyorlar, geri getirin diyorlar, bundan HDP’yi sorumlu tutuyorlar, söyleyeceksiniz tabii ki! Söyleyeceğiz yani. Görmezden gelmek yok öyle yani.” ifadelerini kullandı.

BÖYLE BİR REZİLLİK OLABİLİR Mİ?

Açıklamalarının devamında Cüneyt Cebenoyan’ın kardeşinin uğradığı saldırıya değinen Özdemir, “Kız kardeşi The Marmara’da Onat Kutlarla otururken bomba patlıyor kız kardeşi hayatını kaybediyor. Ve sol çevrelerde bunu hiç kimse PKK’yla özdeşleştirmiyor. PKK bunu üstlenmiş zaten. Aynı şey en son orman yangınlarında oldu. Adı ekolojijk örgüt, orman yakıyor. Kimse de ses çıkarmıyor. Böyle bir rezalet olabilir mi?” dedi ve sol kesimi sert bir şekilde eleştirdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı