adplus-dvertising

Cüneyt Doğruer Fen Bilimleri Laboratuvarı açıldı

Cüneyt Doğruer Fen Bilimleri Laboratuvarı ile öğrenciler derslerini pratiğe dökme amacıyla uygulamaya alındı. 30 öğrencinin aynı anda ders yapabilmesine olanak sağlayacak biçimde tasarlanan laboratuvarda, ortaokul 5,6,7 ve 8.sınıf öğrencileri için fen bilimleri ve bilim uygulamaları dersleri ile ilkokul 3 ve 4. sınıflar için fen bilimleri dersleri işlenebilecektir.
Takip et
Cüneyt Doğruer Fen Bilimleri Laboratuvarı açıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İnsan ve teknolojiye büyük önem veren, Ar-Ge ve inovasyon alanında devamlı yatırım yaparak, Gümrük Müşavirliği ve Lojistik sektörünü geleceğe taşıyan bir firma olmayı hedefleyen ve bu sene 60’ıncı Senesini kutlayan DOĞRUER’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Serdar Doğruer tarafından, Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Gümüşçay Beldesi’nde Atatürk Ortaokulu’nda yaptırılan Cüneyt Doğruer Fen Bilimleri Laboratuvarı’nı öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sundu.

Gümüşçay Beldesi Atatürk Ortaokulun’da Serdar Doğruer tarafından yaptırılan Cüneyt Doğruer Fen Bilimleri Laboratuvarı açılışı Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Açılış törenine Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Murat Büyük, Biga Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Hikmet Yetkiner, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Serdar Doğruer ile ailesi, Atatürk Ortaokulu Müdürü Özgür Aygör, muhtarlar, kurum müdürleri, STK temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katılım sağladı.

Açılış töreninde; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Hayırsever Serdar Doğruer ve Atatürk Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Mehmet Kılınç konuşma gerçekleştirildi.

Cüneyt Doğruer Fen Bilimleri Laboratuvarı açıldı

“Laboratuvarımız ortaokul öğrencilerinin kullanımına uygun biçimde tasarlanmıştır”

Açılışta konuşan Serdar Doğruer, “2019 senesinde genç yaşta aramızdan ayrılan, firmalarımızın bugünlere ulaşmasına vesile olan, sevgili kardeşim Cüneyt Doğruer, teknoloji, ilim, fen ve eğitim alanlarında alakalı ve kendini geliştirmiş bir kişiydi. Bugün, bize bıraktığı mirasını devam ettirmek ve anısını sonsuza denk yaşatabilmek için bu laboratuvarı kurmak bizim için çok manalı. Laboratuvarımız ortaokul öğrencilerinin kullanımına uygun biçimde tasarlanmıştır. 30 öğrencinin aynı anda ders yapabilmesine olanak sağlayacak biçimde tasarlanan laboratuvarımızda, ortaokul 5,6,7 ve 8.sınıf öğrencileri için fen bilimleri ve bilim uygulamaları dersleri ile ilkokul 3 ve 4. sınıflar için fen bilimleri dersleri işlenebilecektir. Bu biçimde laboratuvarımız sene boyu toplamda 130 öğrenciye hizmet verebilecektir” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların sonrasında Serdar Doğruer tarafından yaptırılan laboratuvarının açılış kurdelesi protokol mensupları tarafından kesilerek hizmete açıldı. Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş, Serdar Doğruer ile Annesi Sevil Doğruer ve Babası Hasan Ertan Doğruer’e eğitime verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, plaket verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.