Cüneyt Arkın’dan nostalji fotoğrafına ilginç not! “bana artık yemekleri verdiler”

Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden usta oyuncu Cüneyt Ark'ın 1960'lı yıllardan kalma bir fotoğrafını paylaştı. Arkın'ın fotoğrafına ‘İlk doktorluk yıllarımda hastaların evinde bana artık yemekleri verdiler” notunu düştü.
Takip et
Cüneyt Arkın’dan nostalji fotoğrafına ilginç not! “bana artık yemekleri verdiler”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk sinemasının efsane oyuncularından Cüneyt Arkın, sosyal medya hesabından nostaljik bir paylaşım yaptı.

GENÇLİK HALİNİ PAYLAŞTI

83 yaşındaki usta oyuncu, 1960’lı senelerde Bebek Sahili’nde çekilen bir fotoğrafını paylaştı. Oyuncu paylaşımına gelen “Bu yaşamı yaşamışsın” yorumlarının sonrasında yeni bir paylaşım yaparak yaşadığı zor dönemlerden birini anlattı.

“EKMEKLERİ GÖRÜNCE AÇLIK KORKUMU YENİYORDUM”

“Bu paylaşımın altına çok iyi yaşadınız demişsiniz öyle tabii.

Anlatayım fotoğrafın çekildiği dönemi fakülte yıllarımdı hep çalıştım. İstanbul’da Tıp Fakültesi’nde okurken ilk iki yılımı Sirkeci’de bir otel odasını iki inşaat işçisiyle paylaşarak geçirdim. Ders zamanı okula gider, kalan zamanda da onlarla inşaatlarda çalışırdım. Bir yanda anatomi dersi, öte yanda inşaat işçiliği.

Stajımı yaptıktan sonra az çok hasta tedavi edebilir vaziyete geldiğimde hocam Cihan Abaoğlu beni evlere hasta bakıcı olarak göndermeye başladı. Hastanın başında 24 saat bekleyip, acil vaziyette müdahale etmekti görevim. Ancak tabii yeri geldiğinde adamı tıraş da ediyordum, altını da temizliyordum.

Ayda burs parası olarak 60 lira alırdım. Hasta bakıcı olarak bir eve gittiğim zaman ise günde 15 lira kazanıyordum. Ama ev sahiplerinin artık yemeklerini önüme koymaları çok ağrıma giderdi. İlk paramı aldığımda fırına koşup paranın tamamıyla ekmek aldım. Çiğnemeden yuttum, patlayana kadar yedim. Sonunda da kustum.

Ekmekleri görünce açlık korkumu yeniyor, huzur buluyordum. Seneler sonra bile kaldığım otel odalarında baş ucumdaki komodinin üstüne bir somun ekmek koyar fakat ona bakarak uyuyabiliyordum…”

Cüneyt Arkın’dan nostalji fotoğrafına ilginç not! “bana artık yemekleri verdiler”

“İYİ Kİ BU ŞEKILDE BİR JÖNÜMÜZ VAR”

Takipçileri Cüneyt Arkın’ın paylaşımına, “Büyük usta her zamanki gibi yakışıklı”, “İyi ki bu şekilde bir jönümüz var…” ve “Yok bu şekilde bir karizma!” biçiminde yorumlarda bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.