Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Türkiye, sonuna kadar Azerbaycan’ın yanında olacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Tehdit nereden gelirse gelsin, Türkiye sonuna kadar Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Ermenistan-Azerbaycan gerilimi hakkındaki soruya da yanıt verdi.

Türkiye’nin sonuna kadar Azerbaycan’ın yanında olacağını söyleyen Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin ile temaslarında da bunun vurgulandığını söyledi.

Kalın, Ermenistan’ın saldırılarıyla ilgili soruya ise şu yanıtı verdi:

“92 yılından beri devam eden bir ihtilaf var. Özünde de Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarını işgal etmesi var. Burada işgalci olan Ermenistan’dır. Minsk Grubu diye bir yapı var. Amerika, Fransa ve Rusya’nın içinde olduğu. Bugüne kadar çözüm üretemedi. Her birinin siyasi hesabı oldu. Tovuz ile defa Ermenistan-Azerbaycan sınırında gerçekleşti, bu anlamda bu tehlikeli bir gelişme. Cumhurbaşkanımızın yaklaşımı, biz Azerbaycan’ın yanındayız. Sayın Putin’e de açık şekilde iletti. Hatta siz de Ermenistan’la olan ilişkinizle ‘bu gerilimi düşürün’ dedi. Orada Azerbaycan’ın sivil hedeflerini vururuz açıklaması yapan da Ermenistan tarafı. Askeri tatbikatı yapan Rusya. Bizim de Azerbaycan ile tatbikatımız olacak. Azerbaycan’a tehdit nereden gelirse gelsin, Türkiye sonuna kadar Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edecektir.”

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı