adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı’ndan Yunanistan’ı Kızdıran Fotoğraf

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Tuzla'da bulunan Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulu'na yaptığı ziyarette çekildiği bir fotoğraf Yunan basınında büyük yankı buldu. Fotoğrafın arkasında bulunan harita Yunan medyası tarafından farklı yorumlandı.
Takip et
Cumhurbaşkanı’ndan Yunanistan’ı Kızdıran Fotoğraf
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Harp Okulu ziyareti sırasında çekildiği hatıra fotoğrafı, Yunan medyasında büyük tepkiye neden oldu. Yunanistan’ın büyük İngilizce yayın yapan gazetesi Ekathimerini dahil olmak üzere bir çok gazete bu fotoğrafı eleştirdi.

Fotoğrafta bütün Ege adalarının Türkiye toprağı gibi gösterildiğini iddia eden Yunan medyası bunun kabul edilebilir bir şey olmadığını belirtti. 31 Ağustos’ta gerçekleşen ziyarette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, okulda incelemeler yapmış, devir teslim törenine katılmıştı.

CUMHURBAŞKANI’NIN FOTOĞRAFLARI GAZETELERDE PAYLAŞILDI

Yunan basını, 31 Ağustos günü Harp Okulu’nda çekilen fotoğrafta yer alan haritanın kendilerince yanlış olduğunu belirtti. Bu konuda haberlerin yapılmasıyla başlayan süreç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotoğrafının gazetelere yansımasıyla halka gösterildi.

Cumhurbaşkanı’ndan Yunanistan’ı Kızdıran Fotoğraf

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yer aldığı bu fotoğrafta Türkiye haritasının üzerinde ”Türkiye Mavi Vatan” yazıyor. Konuyla alakalı Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin resmi kurumlarından henüz bir açıklama gelmedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.