Cumhurbaşkanı’ndan Adli Yıl Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, adli yıl açılışı sebebiyle yaptığı açıklamada; 15 Temmuz'da ve sonrasında adalet teşkilatının büyük bir sınav verdiğini ve bunun hukuk sistemimizi ileriye taşıyacağını ifade etti.

Adli yıl açılışı sebebiyle açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında başlayan mücadelenin başta adalet sistemini ayakta tutmak üzerine kurulu olduğunu ve bu mücadeleyi adalet teşkilatlarıyla verdiklerini ifade etti.


Mücadelenin başarılı olduğunu ve hainlere müsaade edilmediğini kaydeden Cumhurbaşkanı, bu durumun hukuk sistemimizdeki eksiklikleri gidermek ve hukuk sistemini güçlendirmek için çok önemli olduğunu düşündüğünü belirtti.

HUKUK DEVLETİ VURGUSU

Hukuk devleti ilkesini yeni adli yılda, yeni reformlarla daha da güçlendireceklerini kaydeden Erdoğan, bu sürecin vatanımıza, milletimize daha güçlü bir adalet sistemi sunmak adına çok önemli olduğunu belirtti.

Adli yılın bir çok reformla donatılmasının, yeniliğin takip edilmesinin millet adına faydalı olduğunu ve bunun da ancak devletin güçlü reformlarıyla sağlanabileceğini kaydeden Cumhurbaşkanı sözlerini şöyle noktaladı: Devletimizin ve vatanımızın daha parlak yarınlara kavuşması için bu reformlar hukuku güçlü, eksiksiz kılacaktır.”

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı