adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın Fatih Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Fatih Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya gelerek sohbet etti.
Takip et
Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın Fatih Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın saat 24.00 sıralarında Fatih Belediyesi’nin Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle buluştu. Programa Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ev sahipliği yaptı. Kütüphaneye gelen Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, kütüphane içerisinde kısa bir gezinti yaptı.

Programın açılış konuşmasını yapan Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, “İstanbul; okullarınız, fakülteleriniz dışında kendinizi geliştirmeniz için, size müthiş olanak ve fırsatlar sunan bir kenttir. Sizi bilgisiyle, görgüsüyle, sanatıyla donatan, dolduran bir kenttir. Kanımca bilgiye ulaşmanın bir yolu da meydana gelmiş tecrübe ve deneyimlere kulak vermektir.” olduğunu belirtti.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın Fatih Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi

İbrahim Kalın’ın büyük tecrübelerle etkinliğe katkı sağlayacağını söyleyen Turan, gençler için benzer organizasyonlar yapmayı sürdüreceklerini belirtti.

“Mescid-i Aksa kırmızı çizgimiz”

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın açılış konuşmasından sonra sözü alan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın konuşmasına Mescid-i Aksa’nın önemi ile başladı. Konuşmasında Kalın, ‘Mescidi Aksa’da ki meydana gelen hadiseleri de şiddetle kınadığımızı ifade etmek istiyorum. Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs’ün Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi kırmızı çizgimiz olduğunun altını çizmek istiyorum.” diyerek konuştu.
Konuşmasının devamında modern dönemle bir takım kafa karışıklığının olduğunu söyleyen Kalın, “İyi hayat yalnızca maddi değil, maddi ihtiyaçlar da mühim tabii ki ama insanın daha ötesine ihtiyaç var. Eşrefi mahlukat olduğuna inanıyorsa insan akıl ve erdemle ortak bir hayat şekli kurmaya çalışmalı” ifadelerini kullandı.
Bir gencin son zamanlarda yurt dışına gitmek isteyen birçok genç olduğuna ve bu konuda fikrinin sorulması üstüne Kalın, “Türkiye gençlerin yetişmesi için muazzam olanaklar sunuyor. Üniversite, internet altyapısı, teknolojik yenilikler ve öbür alanlarda son 20 senede mühim mesafe kat edildi. Elbette yurt dışına gidebilsin gençler uluslararası tecrübe kazansın ama kurtuluşu başka yerde arıyorsa kendini kaybetmeye mahkumdur” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın Fatih Merkez Kütüphanesi’nde gençlerle bir araya geldi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gençlerle bir müddet sohbet ettikten sonra program son buldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.