Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yuvarlak Masa Toplantısında Uber Detayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD'de katıldığı Yuvarlak Masa Toplantısı'nda Türkiye'de yasaklanan Uber'in de yer alması dikkatlerden kaçmadı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın daveti ardından Washington’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’li iş insanlarıyla Yuvarlak Masa Toplantısı’nda görüştü. Medyaya kapalı yapılan toplantıda Türk heyetinden birçok kişi bulunurken çok sayıda firmanın temsilcisi de hazır bulundu. Bu firmalar içinde Erdoğan’ın “Uber diye bir şey çıkmış, o iş bitti. Bizim taksicilik sistemi var. Bu nereden çıktı?” dediği Uber firmasının temsilcilerinin de olması dikkatlerden kaçmadı.


ERDOĞAN YUVARLAK MASA TOPLANTISINA KATILDI

Bir dizi ziyaret için ABD Başkanı Trump’ın daveti ardından Washington’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Ticaret Odası, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve Türkiye-ABD İş Konseyi tarafından yapılan Yuvarlak Masa Toplantısı’na katıldı.

BİRÇOK ŞİRKET YER ALDI

Toplantıda içlerinde Pepsico, Google, UPS, Hilton, The Coca Cola Company, GE, Citi, Uber, THY, Limak, TAV, Borusan, Kale Group gibi firmaların temsilcileri ve Türkiye Varlık Fonu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Nasdaq ve Amerika Ticaret Odası gibi kuruluşların temsilcileri de hazır bulundu.

UBER DE TOPLANTIDA BULUNDU

Yuvarlak Masa Toplantısı’nda Türkiye’de faaliyetleri engellenen Uber’in olması dikkatlerden kaçmadı. Mahkeme Uber’e erişimin engellenmesi ve şirketin Türkiye’den men edilmesi istemi ile açılan davayı kabul etmiş, geride bıraktığımız ekim ayında Uber’in bütün faaliyetlerinin durdurulmasına ve internet sitelerine erişimin engellenmesine karar vermişti.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı