Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na Açtığı Davaların 18’ini Kılıçdaroğlu Kazandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na 2011'den beri 36 dava açtı. Sonuçlanan 21 davadan 18'ini ise Kılıçdaroğlu kazandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na 2011 senesinden sonra açtığı 36 farklı tazminat davasından 15’i devam ederken, kesinleşen 21 davadan 18’i Kılıçdaroğlu lehine neticelendi. Kılıçdaroğlu, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne taşıdığı yerel yargı süreçleri tamamlanan 3 davada 20 bin TL tazminat ödedi.


ERDOĞAN ÇOĞU ZAMAN KONUYU YARGIYA TAŞIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroğlu arasında bugüne kadar pek çok siyasi konuda münakaşa meydana gelirken, Erdoğan çoğu zaman konuyu yargıya taşımayı tercih ediyor. Bu kapsamda Erdoğan, son olarak Man Adası ve Tank Palet fabrikası ile alakalı yaptığı grup konuşmaları sebebiyle Kılıçdaroğlu ile ilgili yeni bir tazminat davası açtı.

2011’DEN BERİ 36 DAVA AÇTI

Cumhuriyet gazetesinden Mahmut Lıcalı’nın haberine göre, Erdoğan, Aralık 2011’den bu yana Kılıçdaroğlu ile ilgili 36 ayrı dava açtı. Erdoğan’ın açtığı 36 davadan 21’i sonuçlanarak kesinlik kazanırken, geri kalan 15 dava ile ilgili da yargı süreçleri devam ediyor.

SONUÇLANAN 21 DAVANIN 18’İNİ KILIÇDAROĞLU KAZANDI

Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na açtığı neticesi kesinleşen 21 davadan 18’i Kılıçdaroğlu’nun lehine neticelendi. Buna göre son 8 senede Erdoğan’ın açtığı 3 davada Kılıçdaroğlu aleyhine karar verildi.

Söz konusu 3 dava ile ilgili hukuk süreçlerinin AİHM üstünden yürütüldüğü öğrenilirken, Kılıçdaroğlu bu 3 davada 20 bin TL tutarında tazminat ödedi.


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı