Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu Eleştirmesi Tartışmalara Neden Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şehir Üniversitesi üzerinden Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na yüklenmesi AK Parti'yi ikiye böldü. Bazı vekiller kararı doğru bulurken, bazıları da Babacan ve Davutoğlu'nun muhatap alınmamasını istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni parti hazırlığında olan Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Abdullah Gül’ü Şehir Üniversitesi üstünden hedef alması, AKP içinde ‘siyaseten doğru mu yanlış mı oldu’ değerlendirmelerine neden oldu. Bazı parti yöneticileri, “Cumhurbaşkanı’nın bu adları muhatap almasına gerek yoktu. Bu onları büyütür, yanlış bir strateji uygulanıyor” görüşünü dile getiriyor.


MUHATAP ALMAMASI LAZIM GÖRÜŞÜ

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre AKP’de bazı partililer, Davutoğlu ekibinin Şehir Üniversitesi etrafında dönen münakaşalardan yola çıkarak mağduriyet oluşturmaya çalıştığını söyleyerek, Erdoğan’ın cevap vermesini doğru hamle olarak nitelendiriyor. Fakat parti içinde büyük çoğunluk ise bu çıkışın doğru bir strateji olmadığı görüşünde. Bazı parti yöneticileri, “Sayın Cumhurbaşkanı meseleye duygusal bakıyor. Muhatap alıp bu şekilde bir açıklama yapmasına gerek yoktu. Kendisi yerine parti sözcüsü bir açıklama yapabilirdi. Bu tür açıklamalar karşı tarafı büyüten bir sürece dönüşebilir. Muhatap alması stratejik olarak doğru olmadı. Meral Akşener’in ismini hiç anmadı, geldiği nokta ortada” değerlendirmesini yapıyor.

“İKİ TARAFA DA ZARAR VERİR”

Bazı partililer de, Şehir Üniversitesi üstünden yürüyen münakaşanın iki tarafa da bir yararının olmayacağını, fakat AKP’ye daha fazla zarar vereceğini söyleyerek, “Ne dersen de, ne yaparsan yap adama sorarlar ‘bunlar senin bakanın değil miydi’ diyerek. O zaman söylediğin her şey boşa gider. Onlara da ‘yıllarca senin genel başkanın, cumhurbaşkanın değil miydi’ derler. Bu vaziyet bize zarar verir, doğru değil” görüşünü dile getiriyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı