adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tahıl sevkiyatı açıklaması: Putin rahatsız olmakta haklı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’in Avrupa’ya tahıl sevkiyatının durabileceğini ifade etmesine ilişkin “Putin rahatsız olmakta haklı” şeklinde konuştu.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tahıl sevkiyatı açıklaması: Putin rahatsız olmakta haklı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hırvatistan ile ticaret hacmimiz salgın öncesi seviyeyi geride bıraktı ve 900 milyon doları yakaladı. Bunu çok daha ileriye taşımanın gayreti içindeyiz. Hırvatistan’ın ilk jeotermal santrali, demiryolu projesi Türk firmalarınca üstlenildi. Bugün TİKA’nın desteğiyle Sisak şehrinde inşa edilen İslam Kültür Merkezi’nin açılışını yapacağız. Avrupa’ya ve dünyaya birlikte kuvvetli bir mesaj vermiş olacağız.

Bir bölge ülkesi olarak Türkiye, Balkanlar’da meydana gelen bütün gelişmeleri yakından takip etmektedir.

“TAHIL ZENGİN ÜLKELERE GİDİYOR”

Tahıl sevkiyatında şu an itibariyle Rusya tarafından sevkiyat yok. Sayın Putin’in haklı olduğu bir konu var. Tahıl sevkiyatında gelen tahıllar maalesef zengin ülkelere gidiyor, yoksul ülkelere değil. Bunun ana teması yoksul ülkelere tahıl sevkiyatını sürdürmektir. Bir taraftan Rusya’ya yaptırımlar sürerken, yaptırımları yapan ülkelere tahıl sevkiyatının yapılması Sayın Putin’i de rahatsız etmektedir. Biz de istiyoruz ki Rusya’dan da tahıl sevkiyatı başlasın. Semerkant’ta Sayın Putin’le bu konuları etraflıca ele alacağız.

AVRUPA’DA MEYDANA GELEN GAZ SIKINTISI

Avrupa bu kışı nasıl geçireceğinin telaşı içinde. Temenni ediyorum ki hayırlısıyla atılacak adımlarla bu badire atlatılır.

Hırvatistan Cumhurbaşkanı ise şunları belirtti:

Cumhurbaşkanı olarak şunu gördüm, buraya gelen iş adamlarının çoğu Türkler oldu. Büyük firmaların sahipleri Türkiye’den geldi. Hem iktisadi hem de komşuluk ilişkilerine baktığımızda bunlar çok mühimdir.

Biz bu konuları daha sık görüşmeliyiz. Daha çok diyalog gerekir. Bir defa daha teşekkür etmek istiyorum.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.