Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Suudi Arabistan’a Sert Tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barış Pınarı Harekatı'na tepki gösteren Suudi Arabistan'a sert çıktı. Erdoğan, "Suudi Arabistan önce aynaya baksın" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Suudi Arabistan’a Sert Tepki
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda gerçekleştirdiği açıklamada, Barış Pınarı Harekatı’na tepki gösteren Suudi Arabistan’a “Önce aynaya baksınlar” diyerek sert tepki gösterdi.

“SUUDİ ARABİSTAN AYNAYA BAKSIN”

Harekata dönük eleştirileri kesinlikle kabul etmeyeceklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tek tek saymayacağım fakat bazı devletlerin ismini burada zikredeceğim. Kendilerini dürüst olmaya çağıracağım. Önce Suudi Arabistan’dan başlayacağım. Suudi Arabistan aynaya baksın” dedi.

“YEMEN’İ BU DURUMA KİM GETİRDİ?”

Bunlar yalnızca söz üretiyor biz ise iş üretiyoruz. DEAŞ’a, PKK’ya ve PYD’ye karşı bu duruşumuza devam edeceğiz. Suudi Arabistan aynaya baksın. Yemen’i bu duruma kim getirdi? On binlerce insan Yemen’de ölmedi mi? Siz önce bunun hesabını verin. Suriye’nin birliği için verdiğimiz bu mücadelede siz bize laf söyleyemezsiniz, konuşamazsınız.

MISIR’A DA SERT TEPKİ

Hele Mısır, sen hiç konuşamazsın. Zira yüzde 52 oy ile seçilmiş olan bir Mursi’yi mahkemede çırpınarak yaşamını yitirmesine sen neden oldun. Sen böyle bir katilsin. Sisi birileriyle toplantı yapmış bu operasyonu kınamış. Kınasan ne yazar kınamasan ne yazar. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. Rejimin tutarsızlıkları işimizi güçleştirdi. Rejim 8-9 sene önceki rejim olsaydı belki bugün bu işler daha rahat olacaktı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.