Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Suriyeliler Gitsin” Diyenlere Cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Suriyeliler gitsin" diyenlere sert çıkarak, "Kesinlikle biz bunlara eyvallah edemeyiz" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan “Suriyeliler Gitsin” Diyenlere Cevap
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde, Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı’nda açıklamalar yaptı. Erdoğan burada gerçekleştirdiği açıklamada, “Hani birileri söylüyor ya ‘Suriyeliler gitsin.’ Kesinlikle biz bunlara eyvallah edemeyiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

MEHMETÇİĞE VE SURİYE MİLLİ ORDUSU’NA DUA ETTİ

“Gönüllerimizin onun hasreti ile kavrulduğu böylesi mübarek bir gecede Allah’ın selamı Hazreti Muhammed Mustafa’nın ve Ehl-i Beytlerinin ve 14 asırdır hak yoldan ayrılmayan bütün Müslümanların üstüne olsun diyorum. Bu kutlu gece süresince okunan ayeti kerimelerin, yapılan duaların, kılınan namazların Allah katında kabul olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle bir defa daha asırlardır ilimle, irfanla yolumuzu aydınlatan Allah dostlarını hürmetle anıyorum. Canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizin her birine şahsım, ülkem ve halkım adına şükranlarımı sunuyorum. Rabbim şehitlerimizi cennette peygamber efendimize komşu eylesin. Mevlam bizi de şehitlerimizin yolundan ayırmasın. Ve özellikle de böyle manalı bir gecede tabi ki Suriye’de büyük bir mücadelenin içinde olan gerek Mehmetçiklerimize, gerekse Suriye Milli Ordusu’na Rabbimden yardım diliyorum.

“BUNLARA EYVALLAH EDEMEYİZ”

Hani birileri söylüyor ya ‘Suriyeliler gitsin.’ Kesinlikle biz bunlara eyvallah edemeyiz. Müslümanlar olarak gerçekten sancılı günler geçiriyoruz. Mezhepçilik fitnesinin ırk, renk, dil, kabile taassubunun kalplerimizi ve zihinlerimizi esir aldığı bir dönemden geçiyoruz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
Kalsınlar
9 Kasım 2019, 13:02 tarihinde yazildi

Suriyeliler kalsın, hiç bir sıkıntı yok. Ama bununda şartları olması lazım. Kendi halkından alıp vergi indirimi ve ya muafiyeti, sınavsız üniversite,belediye yardımları vs gibi imkanların sunulduğu bir düzen içerisinde Ben özel sektörde çalışan 15 yıllık bir “Mühendis” olarak, işveren politikilarının devlet tarafından kontrol edilmediği hata devletin işveren politikalarına ön ayak olduğu bir düzen içerisinde temel ihtiyacım olan elektrik faturamı ödeyemecek düzende olup, suriyelilere yardımda bulunan belediyeye su parasını ödeyemeyecek duruma gelmem hakkında da birşeyler yapılması gerektiği kanaatindeyim.

5 yıllık mühendisken çok daha iyi şartlarda iken günden güne eriyen ve değersiz hale gelen maaşımın, giderek düşen ücret politikalarınında sorgulanması gerektiği düşüncesindeyim.

Farklı şekilde yorum yapabilecek arkadaşlara şunu da net olarak ifade edebilirimki 5 yıllıkken çalıştığım firma şu an çalıştığım firmadan çok daha küçük ve ücret politikası çok daha sıkıntılı bir firmaydı.

  • Cevapla
  • 0