Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sigara Zammı Talimatı

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Kızılcahamam kampında tütün kullanımının artmasına dikkat çekerek, "gerekirse vergileri 3 kat artırın" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geride bıraktığımız hafta sonu Kızılcahamam’da yapılan AK Parti kampında, milletvekilleriyle istişare toplantısında görüştü. Bir milletvekilinin, “Poşetlere ücret uygulaması yanlış anlaşıldı ve vatandaş eleştirdi. Sigara yasaklarında da benzer bir netice alabiliriz. Yasakların doğru anlatılması lazım, yoksa poşette olduğu gibi terse döner” demesinin ardından Erdoğan, sigara ile alakalı hiçbir yasaktan geri dönülmeyeceğini söyleyerek, alakalı bakanlara “Gerekirse vergileri üç kat artırın” emrini verdi.


“VERGİLERİ ÜÇ KATINA ÇIKARTACAĞIZ”

Erdoğan elektronik sigaranın yasak olmasına karşın farklı şekillerde yurt dışından geldiğini söyleyerek, bunun ile alakalı denetimlerin artacağını ifade etti. Milliyet’in haberine göre, bir milletvekilinin puro içen partililer olduğunu ifade ederek AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’e bakmasının sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yalnızca Adana’da içer. Herkesin olduğu yerlerde içmez” diyerek espri yaptı. Puro kullanan milletvekilleri olduğunu bildiğini ifade eden Erdoğan, “Vergileri artırıyoruz, içmeyi sürdürüyoruz. Şimdi gene vergileri üç katına çıkaracağız. Pahalı pahalı içersiniz” dedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı