adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Rusya dönüşü önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Soçi’de Putin’le gerçekleşen zirvenin sonrasında uçakta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Rusya dönüşü önemli açıklamalar!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

Sayın Putin’e, Sayın Zelenski’yle görüşmesine ev sahipliği yapabileceğimizi bir defa daha hatırlattım. Karadeniz’den komşumuz Rusya’yla diyaloğumuzu, bölgesel ve küresel barışa katkı sunmak amacıyla her alanda ilerletmeye devam edeceğiz.

Avrupa’nın istikrar ve güvenliği için Türkiye’nin yeri aşikâr. Bu rolümüzü küresel tahıl krizinin çözümünde öncü olarak bir defa daha gösterdik. İstanbul’dan geçen Razoni kuru yük gemisi esasında bir ilkti. Bunun arkasında böyle sırada olan 20 civarında gemi var. Tamamından öte, şu anda Rusya diyor ki ‘Bizim ciddi anlamda çıkabilecek hazırlığımız var, gücümüz var. Bizdekilere ne zaman aracılık edeceksiniz?

Soçi ziyaretinin bir güzel tarafı da şu oldu; Sayın Putin’le ruble üstünde mutabık kaldık. Ruble noktasında bu alışverişlerimizi yapacağımız için o da tabii Türkiye-Rusya arasında mali noktada ayrı bir güç kaynağı olarak Rusya’ya ve Türkiye’ye inşallah kazandıracak.

Rusya’nın Mir kartı var. Şu anda bizim 5 bankamız bunun üstünden çalışmalarını sürdürüyor. Burada da çok ciddi gelişmeler var.

(KPSS) Yani biz orada boşta bulunsak yahut boşluğa düşsek bunu seçime kadar satacaklardı. Çünkü gençleri nasıl aldatırız gayreti içerisindeler. Tabii bu tutmadı. Çünkü biz vaziyeti gördük. Vaziyeti gördükten sonra, ben ÖSYM başkanı olan arkadaşımızı da bir zan altında bırakmak istemem ama soruşturmaların hayırlı bir sonuç vermesi noktasından hareketle kendisini görevden almak suretiyle oraya hemen, 24 saati bulmadan bir arkadaşımızın atamasını yaptık.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.