adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar! Son dakika asgari ücret ve maaş mesajı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin TBMM grup toplantısında asgari ücret ile ilgili önemli sinyaller verdi. Erdoğan yılbaşını işaret ederek ücretlerdeki artışla ilgili ‘güzel bir havanın esmesini sağlayacağız’ ifadesi milyonlarca vatandaşı heyecanlandırdı. 2023 yılında asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücrete ne kadar zam gelecek? İşte merak edilen soruların cevabı…
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar! Son dakika asgari ücret ve maaş mesajı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’nin TBMM grup toplantısında asgari ücretle ilgili son dakika açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşması milyonlarca asgari ücretliyi heyecanlandırdı. Peki yeni asgari ücret zammı ne kadar olacak? 2023 yeni asgari ücret zammıyla ilgili son dakika haberinin detayı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan önemli açıklamalar! Son dakika asgari ücret ve maaş mesajı!

ERDOĞAN’DAN SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücretle ilgili ‘İnşallah yılbaşından sonra hem tamamlanan yatırımlarla, hem makroekonomideki iyileşmelerle, hem çalışanların ücretlerinde yapacağımız artışlarla ülkemizde güzel bir havanın esmesini sağlayacağız.’ açıklamasını yaptı.

ASGARİ ÜCRET NE KADAR ZAMLANMIŞTI?

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları sonrasında 2022 yılı için asgari ücrete görülmemiş bir zam yapılarak maaşlarda yüzde 52 oranında artış sağlanmıştı. Yapılan zam sonrası asgari ücret 2022 yılı için net olarak 4 bin 253 lira 40 kuruş olarak belirlenmişti. Ancak enflasyon rakamlarının yılın ilk 6 ayında yüzde 70’i aşmasıyla maaşlara ikinci bir zam yapılma ihtiyacı doğmuştu. Haziran ayı enflasyonunun açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücrete ikinci bir zam yapıldığını duyurmuştu. Böylece asgari ücret yüzde 30 artışla net 5 bin 500 liraya yükselmişti.

TÜRKİYE 100 YILI

Yeni yasama yılı açılış konuşmamızda geçmişten bugüne yaptığımız kapsamlı değerlendirmenin ardından ‘Türkiye 100 Yılı’ adlı geleceğe dönük vizyonumuzu da Meclis ile paylaştık.

Şehir hastanelerinden yollara, toplu konut projelerinden sosyal destek programlarına her alanda insanlarımızı hayatına dokunacak yeni icraatları devreye alıyoruz. Geçenlerde biliyorsunuz Ankara Etlik Şehir Hastanesi’nin de açılışını yaptık. O da aynı Bilkent Şehir Hastanesi ile aynı büyüklükte ve böyle Ankara iki dev şehir hastanesine sahip olmuş oldu. Malum zat bir zamanlar SSK’nın genel müdürlüğünü yaptı, bunları milletimize anlatın ne yaptı bu adam ya diye bir sorun. Onun döneminde hastane odaları pislikten geçilmiyordu ve hastalarımız kan revan içinde kalıyorlardı. Hepsi bir tarafa rehine alma dönemi vardı, hastalar ölüyor ve rehine alıyorlardı. Nerde? SSK kurumunun hastanelerinde. Ey Bay Kemal senin gidecek yerin var mı ya?

‘ÇÖZÜMÜ SAĞLAYACAK TEK İTTİFAK CUMHUR İTTİFAKIDIR’

Bütün umudunu ekonomideki sıkıntılara, özellikle de enflasyona bağlayanların heveslerini kursaklarında bırakacak çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Sizlerden şu hususta vatandaşlarımızı mutlaka ikna etmenizi istiyorum. Türkiye bir süredir, çok ciddi sınamalardan geçmekte midir? Evet geçmektedir, bu sınamaların milletimizin hayatına yansıyan olumsuzlukları var mıdır? Evet vardır, bu sorunlarım çözümü mümkün müdür? Evet mümkündür peki Türkiye’de bu çözümü sağlayacak tek siyasi parti AK Parti tek ittifak Cumhur İttifakı mıdır? Evet öyledir.

Uluslararası kuruluşlar ülkemizle ilgili büyüme tahminlerini sürekli yükseltiyor. İnsanımızın geçimini, aşını birinci sıraya koyduğumuz bir modelde yeni ekonomi modelimizi uygulamaya devam ediyoruz.

TOGG AY SONU BANTTAN İNİYOR

Bu ayın sonunda ülkemizin ilk yerli otomobili TOGG’un banttan çıkış törenine katılıyoruz.

Hem finans hem sanayi hem de hizmetler sektöründe yatırım yapmak isteyen uluslararası yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşı karşıyayız. Ülkemizde güzel bir havanın esmesini sağlayacağız.

KILIÇDAROĞLU’NUN BAŞÖRTÜSÜ AÇIKLAMALARI

Şimdi ekranları başında milletime de sesleniyorum önceki akşam geç saatlerde CHP Genel Başkanı yaptığı bir açıklamayla bizim ömrümüzü verdiğimiz mücadele ile adım adım çözdüğümüz başörtüsü meselesi ile güya günah çıkartıyor güya yeni bir teklif getiriyor.

Gerçi dün açıkladıkları kanun teklifi ile önceki akşam atıp tuttukları arasında dağlar kadar fark var, ama yine de biz söz üzerinden gidelim. İstiyorum ki milletimizi aydınlatalım. Biz bir dönem zulüm düzeyine varan bu konuyu her alanda ülke gündeminden çıkarttık.

Ülkemizde şu an böyle bir mesele var mı? Ülkemizde kamuda veya özel sektörde çalışan hakiminden savcısına subayından polisine böyle bir mesele var mı? Türkiye bir dönem Meclis’e başörtüsü ile girdiği için kürsüden senin yandaşın, her şeyin fikir baban, şimdi ebedi alemde, haddi bildirilmeye davet edilen milletvekili görmüştür. Meclis’ten dışarı atmak için hep birlikte alkışlamıştınız.

Ya Kemal doğru ol be, yanına bir iki başörtülü bayanı alıp onlara rozet takmakla bu işi çözdüğünü veya çözeceğini mi zannediyorsun? Dürüst ol dürüst, adam gibi dürüst ol. İstismar siyaseti yaparak milletin karşısına çıkma. Bu zâtın artık yaşanmayan bir sorunla ilgili kanuni düzenleme teklif etmesindeki riyakarlığı görüyoruz da arkasında başka ne hesap var? Onu da değerlendirmemiz lazım.

Bir kez daha altını çözerek belirtmek istiyorum, bugün Türkiye’nin gündeminde başörtüsü diye bir mesele verdiğimiz mücadele sonucunda artık kalmamıştır. Geçmişte bu ülkede başörtüsü diye utanç verici bir olay yaşandıysa bunun en büyük müsebbibi CHP zihniyetidir, CHP faşizmidir.

‘BAŞÖRTÜSÜ HASSASİYETİNİ İSTİSMAR ETMENİN PEŞİNDE’

Zorlama yorumlarla ülkemiz bu tartışmalar içerisine sokulmuş insanlarımız mağdur edilmiştir, üniversitelerde herhangi bir kanuni temeli olmadan bir günde uygulama değiştiren kamuda benzer baskılarla bu mekanizmayı işleten perde gerisinde hep işte bu CHP zihniyetidir.

Rahmetli Özal’ın Türkiye’ye çağ atlatma çabalarının önüne de en büyük engelleri aynı faşist kafa çıkarmıştı. Bu faşist kafa kendi çıkarları için dün ülkemizdeki bir kısım insanların laiklik hassasiyetini istismar etmişti, şimdi de aynı kafa milletimizin başörtüsü hassasiyetini istismar etmenin peşindedir.

Kılıçdaroğlu, benim kızlarım bu işin mağduriyetini çekti ve ben kızlarımın bir tanesini üstelik de imam hatip de İstanbul’da okutamadım. Çünkü oradaki yönetim sıkıntılıydı, ismini vermeyeceğim Türkiye’nin bir başka iline göndermek suretiyle oradaki imam hatip okulunda okudu. Şimdi kanunlarla bu işi düzenleyelim halledelim diyorsun, sabırlı ol. Bu zatı her konu gibi başörtüsü meselesinde de birbiri ile taban tabana zıt o kadar çok söylemi var ki biz söyleme değil gerisindeki zihniyete bakıyoruz.

Ülkemizin pek çok kazanımdan haberdar olmadıkları veya gördükleri halde anlayamadıkları gibi bu meseleyi de geriden takip ediyorlar. Dün söylediğini bugün inkar eden bu zatın bugün söylediklerini yarın inkar etme potansiyelinin masadaki ortakları başta olmak üzere kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Bizim ise her zerresini yaşayarak bildiğimiz tek gerçek şudur, din, inanç ve yaşamdaki tüm özgürlükleri CHP’ye rağmen hayata geçirdik. Tüm engelleri onlara rağmen aştık. Bitmedi, Kürt meselesi diye ülkemize giydirilmeye çalışılan deli gömleğinden onlara rağmen kurtulduk. Bizim Kürt meselesi diye bir sorunumuz yok ki şu an benim kabinemde iki tane Kürt arkadaşım var. Sen dürüst değilsin her numara var, akşam yalan sabah yalan.

Terör örgütleri temsilcileri ile birlikte Ankara’dan İstanbul2a dirsek dirseğe yürüdü, hadi buna da yalan de.

ALEVİLER İLE İLGİLİ YENİ ADIM

Önümüzdeki Cuma günü yeni bir adımı atacağımız çalışmalar ile alevi kardeşlerimizi ülkemizden koparma sürecini onlara rağmen akamete uğratıyoruz.

ERDOĞAN’DAN YENİ BAŞÖRTÜSÜ TEKLİFİ

Diyor ki bu konuda kanun teklifi çıkaralım. Madem bu konuyu kendisi gündeme getirdi. Biz daha öte bir teklif edelim. Eğer dürüstten, samimiysen, çözümü anayasa düzeyinde sağlayalım. Arkadaşlarıma talimatı bugün veriyorum. Adalet Bakanım başta olmak üzere çalışmalar hızlıca hazırlanacak ve önümüze getirecekler

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.