Cumhurbaşkanı Erdoğan Londra’da İlk Açıklamalarını Yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO zirvesi için gittiği Londra'da ilk açıklamalarını yaptı. Erdoğan zirvede Barış Pınarı Harekatı'nın da değerlendirileceğini söyledi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Londra’da İlk Açıklamalarını Yaptı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

NATO Zirvesi için Londra’ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ilk açıklama geldi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılmak üzere “TRK” uçağıyla İngiltere’nin başkenti Londra’ya geldi.

HAVALİMANINDA KARŞILANDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Stansted Havalimanı’nda, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in Bölge Temsilcisinin Yardımcısı Lord Vincent Thompson, Birleşik Krallık Dışişleri Bakanlığı Temsilcisi David Pearey, Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın ve Büyükelçilik personeli karşıladı.

Erdoğan Londra’da yaptığı ilk açıklamada Suriye konulu İngiltere, Fransa ve Almanya liderlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek Dörtlü Zirve’ye ilişkin konuştu.

BARIŞ PINARI HAREKATI DEĞERLENDİRİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Barış Pınarı Harekatı’nda gelişmeler ne vaziyette nereye geldik, bunu bir değerlendireceğiz. Bizim hazırladığımız plan ve projeler ile alakalı da kendilerinin verebileceği destekler neler olabilir. Onların bizden istekleri neler olacak onları da dinlemiş olacağız. Temenni ederim ki iyi bir niyetle toplanmış oluruz.” şeklinde konuştu.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Londra’ya ulaştı.

  • barış pınarı
  • nato
  • recep tayyip erdoğan
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.