adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı mesajı !

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Aldığımız önlemler ve yaşama geçirdiğimiz programlarla bunların üstesinden geldikçe, elimizdeki olanakların ve kat ettiğimiz mesafenin önemi daha iyi anlaşılacaktır. Milletimden yaşama geçirdiğimiz programlara daha kuvvetli destek ve biraz daha sabır talep ediyorum” şeklinde konuştu.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kurban Bayramı mesajı !
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

“Milletimizin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı canı gönülden tebrik ediyorum. Kurban Bayramı’nın ayrılmaz bir parçası olan hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklarda bulunan vatandaşlarımızın ibadetlerinin kabul olmasını Allah’tan diliyorum. Kendileri keserek yahut vekalet yolu ile kestirerek Hazreti İbrahim (AS) ve Hazreti İsmail’in (AS) teslimiyeti ile Rabbimize kulluklarını gösteren vatandaşlarımın kurbanlarının da kabul olmasını Allah’tan temenni ediyorum. Bu mübarek günlerin hepimize hayırlar getirmesi ve kurbanlarımızı kurtuluşa vesile olması niyazıyla, ‘Yaza dönsün kışınız, bayramlar bayram olsun. Dert görmesin başınız, bayramlar bayram olsun. Otlar dikenler dolsun nemrutların çanına. Kolay gelsin işiniz, bayramlar bayram olsun’ diyorum. Bizleri bir Kurban Bayramı’na daha sağlıkla, huzurla, esenlikle kavuşturan Rabbimize hamdüsena ediyorum. Bayramları yakın çevrelerinden başlayarak bütün mazlumların ve mağdurların yüzlerini güldürecek hayru hasenat vesilesi kılan kardeşlerimizi öte yandan tebrik ediyorum. Medeniyetimizden ve kültürümüzden tevarüs ettiğimiz bayramları, çocuğundan yaşlısına bütün insanımızın sevinç günleri haline dönüştüren geleneklerimizi özellikle yaşatan herkese şükranlarımı sunuyorum.
Aziz milletim, dünyanın sağlıktan güvenliğe kadar her alanda ciddi sınamalar ile karşı karşıya kaldığı bir dönemden geçiyoruz. Bu Şekilde kritik bir dönemler millet olarak birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin önemini daha da artırmaktadır. Ülkemizi hak ettiği demokrasi ve kalkınma seviyesinin altında tutmak için maruz kaldığımız oyunların bedellerini nesillerdir ağır bir biçimde ödüyoruz. Hamdolsun geçtiğimiz 20 senede kurduğumuz kuvvetli altyapının üstünde Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkartacak bir hamle gerçekleştirme fırsatı yakaladık. Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere bütün dünya kendi siyasi, ekonomik, güvenlik ve sosyal krizleriyle boğuşuyor. Biz ise yaşadığımız bütün sıkıntılara karşın hedeflerimize odaklanarak yakaladığımız fırsatları değerlendirmeye çalışıyoruz. Ortalama 4 sene önce ekonomideki önceliğimizi istihdama vererek yaptığımız tercihin doğruluğunu, meydana gelen her gelişme ile bir defa daha görüyoruz. Küresel ekonomideki bozulmanın ülkemize olan etkileri yanında, kurdaki dalgalanmanın ve yaşam pahalılığının insanlarımızın günlük hayatlarındaki yol açtığı zorlukları elbette biliyoruz. Aldığımız önlemler ve yaşama geçirdiğimiz programlarla bunların üstesinden geldikçe, elimizdeki olanakların ve kat ettiğimiz mesafenin önemi daha iyi anlaşılacaktır. Milletimden yaşama geçirdiğimiz programlara daha kuvvetli destek ve biraz daha sabır talep ediyorum. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması, gençlerimize bırakacağımız en değerli mirasımız olan 2053 vizyonuna kararlılıkla yürümesini sağlayacaktır. Ülke ve millet olarak Cumhuriyet tarihi boyunca başlattığımız her atılım hamlesinin önünün türlü oyunlar ile kesilmesine defalarca şahit olduk. İnşallah bu kez hem tarihten aldığımız dersler hem de sahip olduğumuz avantajlar sayesinde büyük ve kuvvetli Türkiye’nin inşasında herhangi bir duraklamaya ve gerilemeye meydan vermeyeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da sözlerimi yola çıkacak sürücülerimize çağrıda bulunarak tamamlamak istiyorum. Bayram ile 15 Temmuz ve hafta sonu tatillerinin birleşmesi ile uzunca bir ara ortaya. Vatandaşlarımızın kimi memleketlerine kimi tatil beldelerine doğru kimi de yaptığı programa göre yola düştü. Şehirlerarası trafiğe çıkan bütün vatandaşlarımdan kurallara harfiyen uymalarını, yorgun araç kullanmamalarını, mutlaka kemer takmalarını, sabırlı ve dikkatli olmalarını bekliyorum. Bayram ve tatil sevincimizi maddi ve manevi üzüntüye dönüştürmemek için hep beraber azami hassasiyet gösterelim.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.