Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İBB’ye İmam Hatip Eleştirisi: 28 Şubat’ı Andırıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB’nin bazı vakıf ve derneklerle olan sözleşmesini feshetmesine sert çıktı. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin buluşmasında açıklamalar yapan Erdoğan, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi uzun yıllar sonra el değiştiren bazı belediyelerde 28 Şubat’ı andıran uygulamalara imza atılıyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin buluşmasında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Kendisinin de imam hatiplli olduğunu hatırlatan Erdoğan, İmam Hatip okulları üzerinden CHP’ye geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne de yüklendi.

“4 ÇOCUĞUM İMAM HATİPLİ”

Son günlerde İmam Hatip okullarına saldırıların ve tacizlerin arttığını söyleyen Erdoğan, 4 çocuğu olduğunu ve hepsini imam hatipe gönderdiğini, bundan da çok gurur duyduğunu söyledi.

“28 ŞUBAT’I ANDIRAN UYGULAMALARA İMZA ATILIYOR”

İBB’nin bazı vakıf ve derneklerle olan sözleşmelerini feshetmesine değinen Erdoğan, “İmam hatiplere tacizlerin arttığı son günlerde bu buluşmanın son derece anlamlı olduğunu düşünüyorum. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi uzun yıllar sonra el değiştiren bazı belediyelerde 28 Şubat’ı andıran uygulamalara imza atılıyor. Belli çevrelerde imam hatip hazımsızlığı nüksediyor.” dedi.

İBB’DEKİ İŞTEN ÇIKARMALAR

İBB’deki işten çıkarmalarla ilgili de açıklamalar yapan Erdoğan, “Seçim döneminde takılan özgürlük maskesi yerini bugün baskıya ve faşizmi aratmayan bir tavra büründü. Seçim döneminde kimsenin aşıyla ekmeğiyle oynamayacağız diyenler daha şimdiden binlerce insanı kapı önüne koydu.” diyerek İmamoğlu’nun bu kararına da sert çıktı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı