Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Faiz Açıklaması: Ana Tetikleyici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, faizin inmesi gerektiğini söyleyerek, "Şimdi ise tekrar faiz indirilmek suretiyle enflasyonun da indiğini görüyoruz" dedi.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Faiz Açıklaması: Ana Tetikleyici
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin Kızılcahamam kampının açılış töreninde açıklamalar yaptı. Erdoğan konuşmasının bir kısmında faiz sorunundan da bahsetti. İşte o açıklamalar;

"FAİZ İNDİKÇE ENFLASYON DA İNİYOR"

"Bütün karalamalara karşın yapısal reformların da yardımıyla cari dengedeki açık problemini bir daha geri gelmemek üzere kapatmış bulunuyoruz. Enflasyonu tekrar tek haneli rakamlara indirmeyi bildik. Faiz 7 küsürdeydi neyi patlattılar, Gezi olaylarını. Neden? Çünkü Türkiye'nin bir tarafından önünü kesmeleri lazımdı. İşte o işin başını çekenler şimdi hesap veriyorlar. Bir anda yüzde 40'ların üstüne faiz çıktı. Şimdi ise tekrar faiz indirilmek suretiyle enflasyonun da indiğini görüyoruz. Farklı etkenler de yok değil var fakat bu işin ana belirleyeni biliniz ki faizdir, faiz de enflasyonun ana tetikleyicisidir. İddia ile ifade ediyorum ki faiz sebeptir, enflasyon sonuçtur. Bunun tersini birileri halen söyleyerek bizi aldatmaya çalışıyor."

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.