Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan F-35 Çıkışı: Halkım Soruyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'de Fox News'e açıklamalar yaptı. Erdoğan bir soru üzerine, "Halkım soruyor, 'F-35 ne oldu" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bizim için S-400 olayı Türkiye Amerika ilişkilerini kesinlikle bozmamalı çünkü bunlar savunma sistemleri aşamasında Türkiye’nin gerekesinimidiri. Kaldı ki S-400 dediğimiz vakit Yunanistan’da, Bulgaristan’da, Slovakya’da var. Onlar da NATO ülkesi. Onlarda olunca oluyor da Türkiye gibi bir ülkede olunca neden olmasın?” dedi.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN FOX NEWS’E KONUŞTU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’de Fox News televizyonuna gündem ile alakalı açıklamalar yaptı.

Türkiye-ABD ilişkilerini nasıl tanımlayacağı sorusu ardından Erdoğan, iki devlet arasında uzun geçmiş ve güçlü bağlara sahip bir ilişki olduğunu kaydetti.

Donald Trump’ın başkanlığından beri iki ülke ilişkilerinin daha mı iyi olduğu doğrultusundaki soru ardından Erdoğan, şunları söyledi:

“HALKIM SORUYOR F-35 NE OLDU DİYE”

“Sayın Trump ile Sayın Obama ile alakalı böyle bir kızıştırmanın içine girmek istemem fakat bizim, Sayın Trump’ın vazifeye geldiğinden beri ilişkilerimizin gayet iyi olduğunu ifade edebilirim. Şu son safhadaki olay özellikle bizi üzmüştür. Halkım soruyor, ‘F-35 ne oldu, hani gelecekti, neden gelmedi, siz 1 milyar 400 milyon ödeme yaptınız, ofset çerçevesinde bazı parçalarını da ödüyorsunuz, üretiyorsunuz, bu nedir?’ diye soruyorlar. Sayın Başkan’ın Osaka’daki açıklaması beni çok ümitlendirdi. Bu ümidimi yitirmek istemiyorum fakat bizim için S-400 olayı Türkiye Amerika ilişkilerini kesinlikle bozmamalı çünkü bunlar savunma sistemleri aşamasında Türkiye’nin gereksinimidir. Kaldı ki S-400 dediğimiz vakit Yunanistan’da, Bulgaristan’da, Slovakya’da var. Onlar da NATO ülkesi. Onlarda olunca oluyor da Türkiye gibi bir ülkede olunca neden olmasın?”


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı