Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan doğalgaz, elektrik ve okul tatiliyle ilgili önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin yaptığı video paylaşımında, "Adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğalgaz ve elektriğin kapanması gibi bir durumun olmadığını belirterek "Biz daha zor günler yaşadık böyle bir şeye girmedik. Sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz." ifadelerini kullandı. Erdoğan, okullarda tatilin uzatılıp uzatılmayacağıyla ilgili de "Bilim Kurulu uzatılmasında fayda var diyorsa ona uyalım, çünkü işin ehli onlar." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs ile ilgili tedbirleri eşgüdümlü çalışmalarla değerlendirdiklerini bildirdi. Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Milletimizin hizmetinde mesaimiz devam ediyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızın çalışmalarını yakından takip ediyor, adımlarımızı eşgüdüm içerisinde atmayı sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinin artarak devam ettiğini söyledi. Erdoğan sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, bakanlarla olan telekonferans görüşmelerinin görüntülerini paylaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile ilgili yaptığı değerlendirmede, okulların tatilinin uzayıp uzamamasının Bilim Kurulu kararı ile olmasını söyledi.

Uzaktan eğitime ilişkin çalışmaları da değerlendiren Erdoğan, “İnşallah bu çalışma yöntemiyle geleceğe yönelik çok çok farklı bir sistemi de oluşturmuş oluyoruz, oturtmuş oluyoruz.” dedi.

ELEKTRİK VE DOĞAL GAZLA İLGİLİ KAPANMA İDDİALARI

Erdoğan, elektrik ve doğal gazın kapanmasına ilişkin iddialarla ilgili de “Biz daha zor günler yaşadık böyle bir şeye girmedik. Sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz” ifadesini kullandı.

TATİL İÇİN BİLİM KURULU ÖNERİSİ BEKLENECEK

Bakan Selçuk’un tatilin uzayıp uzamayacağı konusunda talimatı olup olmadığını sorması üzerine Erdoğan, “Bilim Kurulu’nun bu noktadaki tavsiyesini çok önemsiyorum. Uzatılabilir de uzatılmayabilir de … Ama eğer Bilim Kurulu eğer uzatılmasında fayda var diyorsa, ona uyalım. Bir hafta yeter diyorsa ona uyalım. Çünkü işin ehli onlar dolayısıyla onların tavsiyeleri istikametinde gitmekte fayda var. Çözeriz onu da” ifadesini kullandı.

ÇİN’DEN GETİRİLEN 50 BİN KİT

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmede ise Çin’den getirilen 50 bin kit ile ilgili son durum hakkında bilgi aldı.

FAHİŞ FİYATLARA GEÇİT YOK

Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Okay ile yaptığı görüşmede, “Özellikle ürüleri çok değişik kanallarla yurt dışına kaçıranlara bu işin hesabını sorarız. Biz tabi ülkemiz içinde de bu ürünleri fahiş fiyatlarla yurt içinde de fahiş fiyata satanlara da bu işin hesabını kesinlikle sorarız. Bunun da yasalarla biliyorsunuz yeri yoktur” dedi.

ENERJİ ÖDEMELERİNDE ERTELEME OLABİLİR

Erdoğan, Oktay’a ekonomi ve turizmde alınacak tedbirler konusunda şu talimatları verdi: Turizmde 14 günde geri ödeme konusunda da bunların zaten şuanda Hazine Maliye Bakanlığımız ile turizm Kültür Bakanlığımız ile görüşüyorlar.
Enerjide ise günlük ödemelerin ertelenmesi hususunda bu konuyu masaya yatırmanızda fayda olur. Bunlar düşünebilir. Erteleme konumuz olabilir ama doğal gaz ve elektriğin kapanması gibi bir şeyin içerisine takdir edersiniz ki biz çok daha zor günler yaşadık böyle bir şeye girmedik. Çünkü bu devlet sosyal bir devlettir. Sosyal devlette de böyle bir adım atılamaz. Bu konuda kararlı olacağız işi götüreceğiz.

SOYLU TOPLU TAŞIMADAKİ DÜŞÜŞÜ ANLATTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı görüşme sırasında ise toplu taşıma kullanımındaki düşüş ile ilgili bilgi aldı.

Haber Etiketleri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı