Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Diyarbakır Anneleri Uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan MYK ve MKYK toplantılarında partilileri uyararak, Diyarbakır anneleri konusunun sulandırılmamasını istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, parti kurmaylarıyla gerçekleştirdiği görüşmede Diyarbakır annelerine gerçekleştirilen ziyaretlerin bir parti organizasyonu gibi gösterilmeye uğraşıldığını söyleyerek buna müsaade edilmemesi gerektiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde önceki gün gerçekleştirilen MYK ve MKYK toplantılarının ana gündem maddesi Diyarbakır’da haftalardır HDP binası önünde nöbette olan anneler oldu.

“DİYARBAKIR ANNELERİ KONUSU SULANDIRILMASIN”

Cumhurbaşkanı, son dönemlerde başta sanatçılar olmak üzere pek çok kesim tarafından gerçekleştirilen ziyaretlere değindi. Alınan bilgiye göre, bazı parti kurmayları ve milletvekillerinin Diyarbakır’a giderek annelere destek vermek istediklerini söylemelerinin ardından Erdoğan “Diyarbakır annelerini gerçekten derdi olan insanlar ziyaret etsin. Suni gidişler yapılmasın. Bu ziyaretleri AK Parti düzenliyormuş gibi gösterilmek isteniyor. Bu eylemin sulandırılmasına müsaade etmeyin. Her şey kendiliğinden olsun” dedi.

PKK’nın silahlı gücünün önemli oranda azaldığı söylenen toplantıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Doğu ve Güneydoğulu MKYK üyelerinden terörle mücadelede sahada daha etkin olmalarını, mahalle mahalle gençlerle bir araya gelerek süreci doğru anlatmalarını talep ettiği ve gençlerin artık ölmemesi gerektiğini söylediği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı