Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Asker Selamı Veren Sporculara Destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan asker selamı veren sporcuları destekleyerek, "Sporcularımızın asker selamından korkacak derecede zavallılar" deyip asker selamı verdi

AK Parti Grup Toplantısı’nda açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk sporcuların sevinç gösterileri sırasında asker selamı vermesini eleştirenlere sert sözlerle çıkıştı. Erdoğan, “Bunlar, sporcularımızın asker selamından korkacak derecede zavallılar. İşte bir kız tekvandocumuz. Şampiyon oluyor ve asker selamını veriyor. Bunların hali bu. Ancak biz selamımıza ara vermeyeceğiz. Selam bütün Mehmetçik’imize” diyerek asker selamı çaktı. Erdoğan’ın bu sözleri salonda uzun süre alkışlandı.


Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“Allah’ın izniyle Türkiye önündeki psikolojik ve fiziki engelleri aşmıştır. Bugün artık karşımızda kendisine güvenen, tarihinden güç alan, halkı ve devletiyle aynı ideallerine kilitlenmiş bir devlet var. Dün adeta görmezden gelinen, kendi sınırları içerisinde hareket eden bir ülke görünümden bugün global seviyede oyun kuran bir devlet durumuna geldi. 3 – 5 milyar dolarlık manipülasyonla ekonomimizin bitirildiği, 3-5 terör eylemi ile ülkemizin hizaya sokulduğu günler şükürler olsun geride kaldı. Artık her yerde kendi iradesini ortaya koyna, gerektiği zaman yedi cihana meydan okuyabilen bir Türkiye var.

“TÜRKİYE’NİN NELER YAPABİLECEĞİNİ GÖSTERDİK”

Bu aşamaya halkımızla beraber verdiğimiz 17 senelik mücadelenin neticesinde gelebildik. Siyasette ve yönetimde halka karşın değil, halkla beraber birlikte hareket etmeyi prensip edinmiş bir anlayışın hakim olması durumunda Türkiye’nin neler yapabileceğini bütün dünyaya kanıtladık.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı