Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Adil Öksüz Açıklaması: Koruma Altında

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adil Öksüz ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Erdoğan, Adil Öksüz'ün adresi verilerek gittiği ülkeden iadesinin istendiğini, ama koruma altında olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ elebaşlarından Adil Öksüz gittiği ülkelerin yönetimleri tarafından koruma altında olduğunu, “Karga tulumba alınıp gelinir mi göreceğiz” açıklamasında bulundu.


NATO Liderler Toplantısı için Londra’ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenboğa Havalimanı’nda gündeme dair mühim açıklamalarda bulundu.

Zirve’de, Suriye ve Libya başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alınacak.

Erdoğan açıklamasında, “NATO’nun kendini güncellemesi kaçınılmazdır.” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

“Londra’da NATO’nun birliğine vurgu yapılması bizim için temel öncelik. Çin ve Rusya ile ilişkilerin de gündeme gelmesi bekleniyor. Türkiye kendi öncelikleri çerçevesinde NATO ile işbirliği halinde çok yönlü bir dış politika yürütmektedir. İttifakın yenilenme ihtiyacında olduğu açıktır. 2000’lerin bakış açısıyla bugünü kavrayamayız. NATO’nun terör örgütlerinden kaynaklı asimetrik tehditler karşısında proaktif davranması gerekiyor.


“NATO’NUN KENDİNİ YENİLEMESİ KAÇINILMAZDIR”

NATO’nun kendini yenilemesi kaçınılmazdır. Dayanışma ve beraberlik NATO ittifakının ayakta tutan sütunlardır. NATO’nun caydırıcılığını azaltacak ittifakın kuvvetine zarar verecek popülist beyanlardan uzak durulmalıdır. Alternatif aramak yerine daha kuvvetli kılacak çalışmalar içerisinde olmalarını bekliyoruz. NATO’nun da sınırı olan güney sınırlarımızda müttefiklerimizi de etkileyen hadiseler meydana geliyor. Düzensiz göç hareketleri istikrarı tehdit ediyor. Müttefiklerimizin bizimle sergileyecekleri samimi bir dayanışma ittifakımızı zayıflatmaz kuvvetlendirir. Londra’da müttefiklerimizden ilkeli bir tavır göstermelerini isteyeceğiz.

Erdoğan, sonrasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

ADİL ÖKSÜZ SORULDU

Erdoğan, Soylu’nun Adil Öksüz açıklaması hakkında “Bakanımızın ifadesi esasında bu haddini bilmez kendini bilmez malum kişi bu ülkeden kaçmıştır ama devamlı olarak gittiği ülkelerin yönetimlerince koruma altına alınmıştır. Belçika’ya Almanya’ya kaçıyor vs… Buna benzer yüzlerce terörist buralarda yaşıyor. Bunların tamamını istedik, adreslerini vererek ama bu teröristleri yönetimler bize teslim etmediler. Edenler var, onları açıklıyoruz. İçişleri Bakanlığımız yapılacak operasyonla karga tulumba alır gelir mi o farklı konu. Onu zamanla göreceğiz.”

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı