Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ABD’ye: Teröre Destek Veriyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, YPG'ye yardım eden ABD'ye sert çıktı. Erdoğan, "ABD'nin teröre desteğini görmüyor olmamız mümkün değil" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda yapılan TEKNOFEST’i ziyaret etmesinin ardından New York’ta yapılacak olan Birleşmiş Milletler 74’üncü Genel Kurulu toplantılarına katılmak için ABD’ye gidiyor. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “ABD’nin teröre desteği apaçık meydanda, görmezden gelemeyiz. SDG bir kılıf, PKK’dan farkı yok.” dedi.


İşte Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

Dünya liderleriyle ikili görüşmeler yapacağım. Görüşmelerin ilk gününde BM Genel Kurulu’nda konuşacağım. Uluslararası güven ve barışa dair fikirlerimizi söyleyeceğiz.

BM Genel Kurul Başkanlığı için Büyükelçi Volkan Bozkır’ı aday gösterdik.

“ABD’NİN TERÖRE DESTEĞİNİ GÖRMÜYOR OLMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL”

Bizim hudut boylarında tüm hazırlıklarımız bitti. ABD malum bizim stratejik partnerimiz. NATO’da birlikteyiz, uzun senelerdir de bu ortaklığı sürdürüyoruz. Şu anda da aynı yerdeyiz. Fakat ABD’nin de davetli bulunmadığı bir yerde terör örgütlerine sağladığı desteği görmüyor olmamız imkansız. Bunu Sayın Trump’la görüştüm. Biz paramızla sizden bu araç gereci alamıyoruz fakat siz terör örgütlerine bunları temin ediyorsunuz. Bizimle alakalı yalan propagandalarla DEAŞ’a tavrımızın olmadığı ifade ediliyor. Oysa ki biz açık bir mücadele verdik. Şimdi yeni bir örgüt meydana çıktı ve SDG bir kılıf, bunun PKK/YPG’den bir farkı yok. Bunların hepsi aynı.

Özellikle Suriye’nin kuzeyinde bizim terör örgütlerinden bölgeyi temizleyerek, gerçek sahiplerine vermemiz lazım. Buraların sahipleri de Araplardır.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı