Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Ismarlanan Dondurma İhraç Edilecek

Rusya lideri Putin'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ısmarladığı dondurma, aralarında Türkiye'nin de olduğu bir çok ülkeye ihraç edilecek.

Rusya’nın Krasnodar bölgesinin Vali Yardımcısı Andrey Korobka, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in, “Ülkenin en iyi dondurması” dediği Korenovskiy Süt Fabrikası’nın mallarının yurtdışına gönderileceğini açıkladı.


İHRACATA YÖNELİK ÜRETİME BAŞLAYACAKLAR

Rus basınına açıklamalar yapan Korobka, “Korenovskiy Süt Fabrikası, ihracata dönük imalat yapacak bir bölüm açacak” dedi. Ayrıntı paylaşmayan Vali Yardımcısı, global pazarlara odaklanan işletmelerin yüksek sonuçlar aldığını ifade etti.

Bölgenin ihracatını 2024 senesine dek 3,8 milyar dolara taşımayı düşündüklerini kaydeden Korobka, bu rakamların, ‘Uluslararası Kooperasyon ve İhracat’ başlıklı ulusal projede geçtiğini de söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A DONDURMA ISMARLAMIŞTI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, MAKS-2019 Havacılık ve Uzay Fuarı’nda, ağırladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Korovka iz Korenovki’ marka dondurma ısmarlamıştı. Putin, daha önce bu markanın ‘en lezzetli’ dondurma olduğunu ifade etmişti.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı