adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Washington Post’a Makale Yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Washington Post için yazdığı makalede, Cemal Kaşıkçı cinayeti için "21. yüzyılın en büyük ve en tartışmalı olayı" dedi.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Washington Post’a Makale Yazdı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kaşıkçı cinayetiyle alakalı The Washington Post gazetesinde makale kaleme aldı. Yazısında Erdoğan “Washington Post gazetesinde köşe yazarlığı yapan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi, 11 Eylül terör saldırılarını saymazsak, 21. yüzyılın en büyük ve tartışmalı olayı olabilir. Zira 11 Eylül’den bu güne hiçbir olay, uluslararası düzeni bu denli tehdit etmemiş; dünyanın kabul ettiği kurallara meydan okumamıştır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Washington Post’a Makale Yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yazdığı makaleden öne çıkanlar şu şekilde;

Yönetimim, ilk günden beri bu meselede tam şeffaflık politikasını benimsemiştir. Geride kalan bir senelik dönemde istihbarat ve emniyet güçlerimiz ile diplomatlarımız ve savcılarımız, konunun takipçisi olarak muhataplarıyla işbirliği yapmış; ulusal ve uluslararası kamuoyunu aydınlatmak için lazım olan adımları atmışlardır. Bu çerçevede Suudi Arabistan’ın haricinde Amerika Birleşik Devletleri, Rusya Federasyonu, Almanya, Fransa ve Birleşik Krallık’ın içlerinde olduğu ülkelerle elimizdeki delilleri paylaştık. Ek olarak Birleşmiş Milletler Özel Raportörü Agnes Callamard’ın soruşturmasına katkıda bulunduk. Son olarak Kaşıkçı’nın katillerinin, suçun işlediği yer olan Türkiye’ye gönderilmesi için Suudi Arabistan nezdinde girişimler yaptık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Washington Post’a Makale Yazdı

“CEMAL KAŞIKÇI’YI KATLEDEN ÇETE”

Türkiye’nin bu konuya yaklaşımı, kurallara dayalı uluslararası düzenin kararlı bir destekçisi olmasından doğmaktadır. Bu sebeple sürecin başından beri Kaşıkçı cinayetinin ülkelerimiz arasında ikili bir konu durumuna getirilmesine karşı çıktık. Washington Post yazarını hunharca katleden çete ile Kral Selman bin Abdülaziz ve Suudi Arabistan halkı arasında açık ve net bir ayrım gözettik.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.