adplus-dvertising

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Türkiye’nin güçlü bir deniz kuvvetine sahip olması tercih değil zorunluluktur’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olan Türkiye’nin kuvvetli bir deniz gücüne sahip olması tercih değil zorunluluktur. Bunun için Deniz Güçlerimizi hem araç gereç hem personel bakımından devamlı geliştirmeye, vatan savunmasına en üst düzey katkıyı vermeye hazır halde tutmaya özel önem veriyoruz” şeklinde konuştu.
Takip et
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘Türkiye’nin güçlü bir deniz kuvvetine sahip olması tercih değil zorunluluktur’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mavi Vatan-2022 Tatbikatı’na canlı bağlantı ile katıldı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın Karadeniz, Ege ve Doğu Akdeniz’deki unsurlarının öbür kuvvet komutanlıkları ve kamu kurumlarıyla koordinasyon halinde yürüttüğü tatbikatın başarıyla sonuçlandığını kaydeden Erdoğan, “Tatbikata katılan gemiler, uçaklar, helikopterler, insansız hava araçları ve özel görev personelimiz vazifelerini yerine getirerek her zaman harekata hazır olduklarını göstermişlerdir. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke olan Türkiye’nin kuvvetli bir deniz gücüne sahip olması tercih değil zorunluluktur. Bunun için Deniz Güçlerimizi hem araç gereç hem personel bakımından devamlı geliştirmeye, vatan savunmasına en üst düzey katkıyı vermeye hazır halde tutmaya özel önem veriyoruz” şeklinde konuştu.

“Sahil Güvenliğimiz ile yüz binlerce canı karanlık sularda kaybolmaktan kurtardık”

İnşa edilen yeni gemilerle, denizaltılarla, gemiler için geliştirilen silah sistemleriyle bölgesinin ve dünyanın en kuvvetli deniz gücüne sahip ordusu olana kadar çalışmaların kararlılıkla devam ettirileceğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

“Bizim ordumuz, bütün unsurlarıyla vatan savunması yanında pek çok yerde dünyanın en ayrıntılı insani yardım operasyonlarını da yürüten bir askeri güçtür. Kendilerini gelişmiş, modern, çağdaş addeden ülkeler sığınmacıları denizlerde ölüme terk ederken, hatta botlarını batırarak öldürmeye kalkarken biz Deniz Güçlerimiz ve Sahil Güvenliğimiz ile yüz binlerce canı karanlık sularda kaybolmaktan kurtardık.

Ukrayna’dan Libya’ya, Afrika’dan Orta Asya’ya kadar kriz bölgelerinde yürüttüğümüz insani kurtarma ve yardım operasyonlarıyla dünyanın takdirini kazandık. Kahraman askerlerimiz, halen Irak’ın kuzeyindeki terör unsurlarına yönelik mühim bir harekat yürütüyor. Pençe Kilit Harekatı’nda şehir düşen askerlerimiz başta olmak üzere bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Her karışı şehit kanlarıyla yoğrularak vatan yapılan bu ülkenin bekası için vazife başında olan bütün kahramanlarımızı Rabbim korusun, esirgesin diyorum. Mavi Vatan-2022 Tatbikatı’nı başarıyla icra eden Deniz, Kara, Hava, Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarımız ile öbür kurumlarımızın üyelerini yürekten tebrik ediyorum.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.